Informacje - edycja 514, 31.07.2020

31/07/2020

  1. To antyspołeczny pomysł – tak podsumowują nową inicjatywę ratusza mieszkańcy naszego miasta, którzy każdą wolną chwilę spędzają na ogródkach działkowych znajdujących się za parkiem. Dlaczego działkowy używają tak ostrych słów – bo burmistrz Krzysztof Paśnik zamierza przedłożyć projekt uchwały, gdzie przez część działek ma być poprowadzona droga. Działkowcy zapowiadają walkę o swoje ogórki działkowe i wskazują, że pomysł został z nimi skonsultowany.
  2. Kostecka to osoba pozbawiona własnego zdania – takie zdanie o nowej przewodniczącej Rady Nadzorczej wzburzy każdego, kto zna Lucynę Kostecką oraz wie ile zrobiła dla spółdzielni. Jednak nie każdy zna Panią Lucynę, ale nawet wówczas uzna, że kierowanie pod adresem kobiety tego typu słów jest mówiąc delikatnie nieeleganckie. Jest jednak osoba, która nie ma hamulców przed tego typu określeniami. Kto pozwala sobie na tego typu pomówienia – o tym w naszym materiale.
  3. MKS Lubartów zorganizował półkolonie dla dzieci od 6 do 12 roku życia. A w nich miedzy innymi zajęcia sportowe, taneczne, zajęcia artystyczne. Na kolejne tygodnie są przyjmowane zapisy.
  4. W minioną niedzielę 26 lipca policjant będący na wolnym nad jeziorem Firlej rozpoznał poszukiwanego m.in. listem gończym. Mężczyzna prosto znad jeziora trafił do aresztu.
  5. 24 lipca ruszyła specjalna infolinia o bonie turystycznym. Już w pierwszych godzinach konsultanci odebrali ponad tysiąc połączeń od zainteresowanych bonem osób.
  6. 25 lipca już po raz 5. Odbył się Rajd Rowerowy dla uczczenia wyzwolenia Gminy Firlej przez 27 Wołyńską Dywizję Piechoty AK. W rajdzie udział wzięło blisko 100 uczestników.
  7. Od 4 sierpnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia kierowanie ubezpieczonych na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej, którą zawieszono ją w związku z pandemią COVID-19.
  8. Zagubionego i zdezorientowanego starszego mężczyznę znaleźli 25 lipca dzielnicowi z Posterunku Policji w Kamionce. Mężczyzna szedł przed siebie, kontakt z nim był utrudniony.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.