Informacje - edycja 513, 24.07.2020

24/07/2020

  1. W zeszłym tygodniu zakończyły się wybory w Spółdzielni Mieszkaniowej. Spółdzielcy wybrali nowych ludzi, wśród wybranych brakuje takich nazwisk jak Paśnik, Tchórz, Mazur czy Czubacki. Już bez tych czterech osób nowa rada wyłoniła spośród siebie nowe prezydium. Przewodniczącą organu nadzorczego lubartowskiej spółdzielni wybrana została Lucyna Kostecka.
  2. Tchórz, niesamodzielny, marionetkowy Kandydat Paśnik, który nie ma odwagi osobiście podejmować odpowiedzialności, zależny od PSL, który będzie robił miejsce dla kolegów z PSL - to wyjątkowo ostre słowa, które padły pod adresem ówczesnego kandydata, a dzisiejszego burmistrza Krzysztofa Paśnika. Siły polityczne, które wówczas stały za tego typu publikacjami i słowami podczas sesji absolutoryjnej uratowały Paśnika przed odwołaniem tego ostatniego z funkcji burmistrza. Okazuje się, że gdyby nie radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Wspólnoty Lubartowskiej Paśnik nie otrzymałby absolutorium, a wówczas obywatele mogliby go odwołać z funkcji burmistrza Lubartowa.
  3. Obecnie na terenie naszego województwa realizowany jest program "Rozwój kolei w województwie lubelskim". W ramach tego programu prowadzone są prace mające na celu poprawę infrastruktury kolejowej, w tym remonty i rozbudowę istniejących linii oraz dworców.
  4. Polski Bon Turystyczny to wsparcie dla rodzin i branży turystycznej w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią Covid-19. Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych przypadła rola utworzenia, dostosowania i utrzymania infrastruktury informatycznej do obsługi bonu. Trwają ostatnie przygotowania do jego wdrożenia.
  5. O sytuacji Marysi Figury informowaliśmy Państwa kilka miesięcy temu. Rodzicom udało się uzyskać termin operacji. Operacji Maryni podejmie się wybitny kardiochirurg z kliniki w Genewie. Z uwagi na pogarszający się stan zdrowia Marysi i niebezpieczne spadki saturacji, opracja powinna odbyć się na przełomie sierpień/wrzesień. Został TYLKO MIESIĄC na uzbieranie około 700 000 tys.
  6. SEZON MOTOCYKLOWY W PEŁNI. O ROZSĄDEK NA DRODZE, W SPOCIE KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W LUBLINIE, APELUJE ŻUŻLOWIEC JAROSŁAW HAMPEL

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.