Informacje - edycja 512, 17.07.2020

17/07/2020

  1. Spółdzielnia ma Nową Radę Nadzorczą, to efekt zakończonych właśnie zebrań członków Spółdzielni czyli Walnego Zgromadzenia. W tegorocznych zebraniach wzięła udział rekordowa liczba mieszkańców bloków zarządzanych przez prezesa Jacka Tomasiaka. Ten ostatni, ale także pozostali członkowie zarządu otrzymali absolutorium, bez ani jednego głosu przeciw. O czym jeszcze postanowili członkowie - o tym w naszym materiale.
  2. Ja na pewno nie zgodzę się na to, żebym był pierwszym Burmistrzem, który wstrzyma realizacje Budżetu Obywatelskiego - to słowa Krzysztofa paśnika wypowiedziane 23 sierpnia 2019 roku. Jedenaście miesięcy po tamtych słowach, burmistrz przedłożył uchwałę, która wstrzymała to na co się nie godził. Nie ma już środków na realizację Budżetu Obywatelskiego w tym roku.
  3. Po tym jak Lubartów został zalany przez wodę z opadu na sesji rady miasta zgłoszone zostały poprawki do budżetu. W tym roku miasto zamierza wydać całe 100 tys. zł i to dopiero na dokumentację. W budżecie nie przewidziano żadnych środków na realizację inwestycji, na które będzie przygotowywana dokumentacja.
  4. Już w niedzielę, 2 sierpnia biało niebiescy zmierzą się na nowym stadionie, oczywiści jeżeli nie spadnie deszcz, z Podhalem Nowy Targ. Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej ma przygotowane wejściówki dla kibiców z naszych bloków
  5. Pomimo iż, mamy XXI wiek i praktycznie wszyscy ludzie w Polsce mają zawartą umowę z gminami na odbiór śmieci, w lasach bardzo często można spotkać dzikie wysypiska. Czym się kierują osoby uprawiające ten proceder? Dlaczego zamiast w kontenerze, śmieci lądują w lesie? Odpowiedź w naszym materiale
  6. Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniej mieszkance powiatu lubartowskiego, która w swoim mieszkaniu na balkonie zasadziła krzaki konopi. Za posiadanie środków odurzających bądź psychotropowych grozi do trzech lat pozbawienia wolności.
  7. Prawie 16,4 miliona złotych wynosi łączna kwota składek, z której Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwolnił przedsiębiorców z powiatu lubartowskiego. To wsparcie z tarczy antykryzysowej w ZUS, o jakie płatnicy ubiegali się najczęściej.
  8. W lipcowy sobotni wieczór przed pałacem w Kozłówce zobaczymy spektakl poświęcony Róży Zamoyskiej, przygotowany bezpieczne wakacje Fundację Banina. Widowisko plenerowe, zatytułowane "Willa Rózin", wystawione zostanie w sobotę, 25 lipca, o godzinie 20.30, na dziedzińcu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.
  9. Policja Zaprasza na nowy cykl rozmów z ekspertami o bezpieczeństwie #WspólnieBezpieczni, stworzony przez polską Policję. W każdym odcinku eksperci służyć będą radą i odpowiadać na nurtujące Was pytania czy wątpliwości.
  10. Wakacje to przede wszystkim czas zabawy i odpoczynku. Każdy z nas ma swój pomysł i sposób na spędzenie wolnego czasu. Ważne jednak, by w każdym miejscu pamiętać o bezpieczeństwie i zachowaniu odpowiedniej ostrożności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.