Informacje - edycja 511, 10.07.2020

10/07/2020

1. Nasza stacja jako pierwsza ujawniła skutki opadu deszczu, który zamienił nasze miasto w miejskie jezioro. Jako pierwsi ujawniliśmy, że doszło do zalania obiektów w parku. Chodzi o dwa stadiony, na które wydano grube miliony z naszych podatków. Okazuje się, że po ulewie obiekty zagrażają zdrowiu osób, które chciałby na nich trenować.

2. Na jednym z ostatnich posiedzeń Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej przyjęty został budżet na 2020 rok. W dokumencie zapisano obniżki opłat dla mieszkańców spółdzielni mieszkaniowej. Okazało się jednak, że Krzysztof Paśnik, Jacek Tchórz oraz Renata Mazur nie poparli tak korzystnego dla mieszkańców planu.

3. Dwa miesiące temu nasza stacja wyemitowała materiał, w którym ujawniliśmy wyniki kontroli przeprowadzonej przez Wojewodę w Urzędzie Miasta. Po emisji zareagował burmistrz Krzysztof Paśnik, który zarzucił naszej stacji, że podaliśmy nieprawdę. Tymczasem podczas ostatniej sesji rady miasta doszło do wydarzenia, które podważa żądania Paśnika i rodzi kolejne pytania czy burmistrz nie starał się wymusić na naszej stacji określonych zachowań podając jako prawdę wydarzenia, które nigdy nie miały miejsca. Kto mówi nieprawdę oraz czy burmistrzowi udało się zmanipulować widzów Kanału S - o tym w naszym materiale. Nasza stacja dotarła do kolejnych dokumentów, które obnażają działanie burmistrza.

4. Państwowy Powiatowy inspektor sanitarny w Lubartowie apeluje do mieszkańców o nie lekceważenie obowiązku zasłaniania ust i nosa. Epidemia covid 19 nadal trwa.

5. Eleganckie stroje kobiece wzbogaciły wnętrza pałacu w Kozłówce. Podczas zwiedzania pałacu można zobaczyć rekonstrukcje sukien z II połowy XIX wieku, z lat dwudziestych XX wieku, które muzeum w Kozłówce przez lata przygotowywało dla swych przewodniczek, wzorując je na francuskich ilustrowanych magazynach mody.

6. ZUS w woj. lubelskim wypłacił "solidarnościowe" na prawie 4,8 mln zł dla ponad 3,7 tys. osób. Dodatki solidarnościowe otrzymują osoby, które straciły pracę w związku z epidemią Covid-19.

7. W niedziele 5 lipca na terenie Kamionki w jednym z domów odnaleziono ciało 60-latka. Trwa śledztwo mające na celu wyjaśnić dokładne okoliczności śmierci mężczyzny.

8. Fundacja wczoraj i dziś dla jutra " krzywdzie braci mniejszych mówimy nie" dla mieszkańców Lubartowa i gminy Lubartów przygotowała projekt w którym bezpłatnie można poddać sterylizacji psy i koty.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.