Informacje - edycja 510, 03.07.2020

03/07/2020

  • Już po raz kolejny burmistrz Krzysztof Paśnik, który podobno był niepartyjnym kandydatem, zaangażował się w kampanię działacza PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Agitując za kandydatem zielonej koniczyny Paśnik wykorzystał logo miasta Lubatów, za które zapłacili mieszkańcy Lubartowa. Czy burmistrz miał prawo do takiego działania, oraz czy mieszkańcy Lubartowa posłuchali swojego włodarza i masowo głosowali na jego partyjnego kolegę - o tym w naszym materiale.
  • W 2006 roku spółdzielni mieszkaniowej groziła upadłość, a w 2020 roku, nie dość, że wszystkie bloki są wyremontowane, to mieszkańców czekają kolejne obniżki czynszów. Okazuje się, że to co obiecał Tomasiak 14 lat temu zostało wykonane i to w skali jakiej nikt z nas się nie spodziewał. W chwili, kiedy w spółdzielnia obniża opłaty miasto podwyższa cenę wody, ścieków, nie wspominając o śmieciach, które już zdrożały czy cieple. 
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa po raz kolejny w ostatnich latach notuje wyjątkowo dobry wynik finansowy. W tym roku nadwyżka bilansowa, czyli środki jaki zarobił dla swoich członków Zarząd Spółdzielni to aż 569.980,59 zł. Każdego roku środki te przeznaczane były na spółdzielczy dzień dziecka, wyjazdy dla członków spółdzielni mieszkaniowej, spółdzielcza jesień kabaretową, andrzejki czy występy kwartetu smyczkowego. Na wsparcie mógł liczyć także Lewart Lubartów. Tego typu przedsięwzięcia zawsze chwalili dotychczasowi członkowie Rady Nadzorczej, w tym szczególnie głośno Krzysztof Paśnik czy Renata Mazur. W tym roku zmienili oni jednak zdanie i istniało niebezpieczeństwo, że nie będzie już tego, co cieszy się takim zainteresowaniem członków spółdzielni.
  • 26 czerwca Lubartów odwiedził mobilny punkt obsługi przedsiębiorców, tzw. "Tarczobus". W związku z tym wydarzeniem nasz powiat otrzymał czek w wysokości 5 840 000 zł na wsparcie związane z utrzymaniem miejsc pracy współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu społecznego. 
  • Muzeum Zamoyskich w Kozłówce po nieco dłuższej przerwie zaprasza miłośników muzyki klasycznej na koncerty organizowane przez Filharmonię Lubelską. Przed nami jeszcze 4 koncerty.
  • To, że ziemia lubartowska jest bogata w piękno przyrody doskonale już Państwo wiedzą, ale są takie miejsca które zapierają dech w piersiach. Wraz z nurtem rzeki Wieprz ponad 50 kajakarzy wzięło udział w 2. Maratonie kajakowym CANOA CUP 2020. Zawody odbyły się w minioną sobotę 27 czerwca.
  • Lubartowska Straż Pożarna informuje, iż od 22 do 25 czerwca na terenie naszego powiatu doszło do 71 zdarzeń, w tym 1 pożaru i 70 miejscowych zagrożeń.
  • Wraz z końcem czerwca blisko 5 mln uczniów z ponad 24 tys. Szkół w Polsce zakończyło rok szkolny. Ten rok był nieco inny niż poprzednie, spora część nauczania odbywała się zdalnie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.