Informacje - edycja 508, 19.06.2020

19/06/2020

  1. Czy za kolejną inwestycje Związku, podobnie jak to miało miejsce w przypadku Oczyszczalni W Lubartowie za chwilę nie będą obciążani dodatkowymi kosztami m.in. mieszkańcy Lubartowa? takie pytania rodzą się po tym, co wydarzyło się podczas ostatniego posiedzenia ZKGZL. Czy czekają nas kolejne podwyżki opłat za śmieci, czego nie przekazał swojemu zastępcy burmistrz Krzysztof Paśnik oraz co chce budować Związek – o tym w naszym materiale.
  2. Niekontrolowane zadłużanie gmin dla przyszłych pokoleń czyli niebezpieczny dług – tak można podsumować ostrzeżenia z 2016 roku jakie wygłaszał podczas Zgromadzenia Związku ówczesny Przedstawiciel Lubartowa w Związku Komunalnym Gmin Ziemi Lubartowskiej. Cztery lata później, ten sam Gregorowicz popiera uchwałę w sprawie nowych inwestycji Związku, które będą finansowane ….. – i tu prosimy o uwagę z wyemitowanych przez Związek Obligacji. Tuż przed podjęciem uchwały Gregorowicz zostaje wybrany na przewodniczącego Zgromadzenia Związku. Czy za pomysły dzisiejszych działaczy zgromadzenia znowu zapłacą mieszkańcy jeszcze wyższymi opłatami za śmieci – o tym w naszym materiale.
  3. Raport o stanie Gminy to dla burmistrza jeden z najważniejszych dokumentów jaki przyjmują lub odrzucają każdego roku radni. Ów dokument to podsumowanie działalności szeryfa miasta za poprzedni rok. Podczas ostatniej sesji dzięki Jackowi Tomasiakowi dowiedzieliśmy się jak radzą sobie miejskie spółki. Podczas tej samej sesji Tomasiak dopytywał jeszcze o kilka ważnych dla mieszkańców tematów, którymi chwalił się Krzysztof Paśnik. Tradycyjnie już odpowiedzi na zadane pytanie nie otrzymał. Nasza redakcja dotarła do informacji, z których wynika, że o tym, czym chwali się Paśnik prokuratura prowadzi śledztwo. Okazuje się także, że zawiadomienie złożył – i tu prosimy o uwagę – nowy wiceburmistrz Lubartowa Tadeusz Małyska.
  4. Powiatowy Urząd Pracy w Lubartowie od 2 kwietnia obsługuje wnioski w ramach Tarczy Antykryzysowej. Jak się okazuje, już ponad 14 mln zł zostało wydatkowanych na wsparcie przedsiębiorców z naszego powiatu.
  5. Oddział Rejonowy PCK w Lubartowie już od wielu lat prowadzi akcje mające na celu pomoc potrzebującym. 17 czerwca po raz kolejny wydano setki paczek.
  6. Od kilku tygodni zniesiono wiele obostrzeń, dzięki czemu możemy uczęszczać do wcześniej zamkniętych miejsc z powodu epidemii COVID19. W naszym powiecie również pojawiło się kilka zakażeń tym wirusem. 16 czerwca odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w siedzibie Starostwa Powiatowego, podczas którego omawiano aktualną sytuację epidemiczną w naszym powiecie.
  7. Jeszcze tylko do 30 czerwca przedsiębiorcy mogą złożyć do ZUS wniosek o zwolnienie ze składek z tzw. tarczy antykryzysowej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.