Informacje - edycja 507, 12.06.2020

12/06/2020

Jeżeli ktoś z nas myślał, że Coronavirus ominie nasz miasto to jako pierwsi informujemy, że niestety jest inaczej. Małżeństwo zakażone koronowirusem mieszka na os. Kopernika. W poniedziałek przewiezieni zostali do szpitala zakaźnego.

Już w najbliższy wtorek obędzie się walne zgromadzenie Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej. Posiedzenie odbędzie się – i tu prosimy o uwagę, w Urzędzie Miasta. Wójtowie wraz z lubartowskimi przedstawicielami wybiorą nowego przewodniczącego Zgromadzenia. Na giełdzie nazwisk wymieniane są dwie osoby – Marek Polichańczuk oraz Grzegorz Gregorowicz.

Budżet obywatelski miał być oczkiem w głowie Burmistrza Krzysztofa Paśnika. Tymczasem do dzisiaj nie dano mieszkańcom naszego miasta możliwości wyboru projektów, z kilkunastu propozycji złożonych przez obywateli. Jakby tego było mało podczas sesji marcowej burmistrz zaproponował uchwałę, która według niektórych radnych to koniec budżetu obywatelskiego.

Ponad 243 mld zł przybyło klientom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na ich kontach i subkontach w wyniku czerwcowej waloryzacji składek. Wiele osób zyskało w efekcie po kilkadziesiąt tysięcy złotych, co podwyższy ich przyszłe emerytury.

Dla 5 osób niefortunnie zakończyła się impreza w miniony weekend w Lubartowie. Mężczyznom grozi kara więzienia.

5 czerwca  w Sali Rycerskiej Pałacu Sanguszków, Starosta Lubartowski – Ewa Zybała przekazała przedstawicielom 5 szkół z terenu powiatu laptopy zakupione w ramach projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.