Informacje - edycja 506, 05.06.2020

05/06/2020

1. Za nami największe podwyżki za ciepło, wodę, ścieki i wywóz śmieci. To co wydarzyło się w chwili kiedy władze przejął Krzysztof Paśnik nie miało wcześniej precedensu. Jeżeli ktokolwiek myśli, że to koniec to ostrzegamy, że nie. Nie po raz pierwszy nasza stacja informuje o kolejnych ogromnych podwyżkach. Tymczasem podmioty, które owe podwyżki wprowadzały i wprowadzają radzą sobie coraz gorzej. Miejskie spółki czyli Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zanotowały najgorsze w historii, wręcz katastrofalne wyniki finansowe. PEC zanotował stratę 636 tys. zł, a PGK 790 tys. zł. owe dane nie ujrzałyby światła dziennego gdyby nie radny Jacek Tomasiak, który podczas ostatniej sesji w ostrych słowach wskazywał na tragiczne dane spółek będących pod kuratelą Paśnika.

2. Lewart Lubartów awansował do III ligi. Od tego momentu miało być tylko pięknie, ładnie i sportowo. Na naszej antenie rzecznik urzędu miasta potwierdzał, że pieniądze dla biło-niebieskich są. Po trzech  tygodniach od szumnych zapowiedzi miasta sprawdzamy, czy Lewart otrzymał obiecane środki.

3. Marzą Państwo o dalekich podróżach? Bez wątpienia. Zespół B6, którego muzycy pochodzą z Lubartowa i okolic, organizuje akcję dzięki, której razem z zespołem można odbyć podróż do swoich najpiękniejszych wspomnień. Szczegóły w poniższym materiale.

4. Od blisko 3 miesięcy data tegorocznych wyborów prezydenckich jest jednym z głównych tematów politycznych. Ostateczną datę poznaliśmy w ostatnią środę. Kiedy będziemy mogli oddać głos na swojego kandydata i w jaki sposób? Szczegóły w poniższym materiale.

5. Przyszli emeryci od lat masowo „omijali” czerwiec. Nie był to dobry miesiąc na składanie wniosku o emeryturę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Ale w tym roku jest inaczej – korzystniej. Zmianę zapewniła tzw. tarcza antykryzysowa.

6. Lubartowscy policjanci ostrzegają przed kieszonkowcami. Powróciliśmy do zakupów i wyjść z domu. Pamiętajmy, że złodzieje czyhają na nas w najmniej oczekiwanych momentach oraz że wciąż modyfikują sposoby kradzieży.

7. Zwolnienie ze składek i wypłacone świadczenia postojowe to już około 400 mln złotych wsparcia dla przedsiębiorców i osób dotkniętych epidemią z naszego regionu.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.