Informacje - edycja 505, 29.05.2020

30/05/2020

1. Afera Szumowskich – tak zgodnie grzmią politycy opozycyjni negując postępowanie ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, w tym fakt, że przed wyborami przepisał majątek na żonę. Takie same zarzuty ta sama opozycja stawia wobec premiera Mateusza Morawieckiego. Gorącymi orędownikami tych, którzy uważają, że politycy nie powinni ukrywać majątku są m.in. działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego. Tymczasem, ten który przed ostatnimi wyborami wspierał PSL sam ma rozdzielność majątkową. Czy burmistrz Krzysztof Paśnik ujawni to co miał jeszcze na miesiąc przed złożeniem swojego oświadczenia majątkowego?  

2. Droga wojewódzka nr 815 została zablokowana przez mieszkańców domów sąsiadujących ze świeżo wyremontowanym szlakiem. Mieszkańcy domagali się chodnika. Do blokujących dołączył Krzysztof Paśnik, który protestował przeciwko temu czego nie wykonał. Jak ujawnił rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Paśnik był na spotkaniu w urzędzie na spotkaniach roboczych, poinformowano go aby wystąpił o warunki na budowę spornego chodnika, ale burmistrz do dziś o owe warunki nie wystąpił. 28 maja odylo się zapowiadane spotanie z bumistrzem Lubartowa w calu omówienia problemu. Pasnik zapowiedział, ze została przygotowana uchwala, która w piątek 29 maja zostanie poddana pod glosowanie na sesji rady miasta. Protesty na drodze 815 zostaly odwołane do 26 czerwca. Czy Paśnik protestował sam przeciwko sobie, czy ma już dosyć własnego rządzenia miastem i czy problem zostanie rozwiązany – o tym w naszym materiale. 

3. Być może jeszcze w czerwcu zapadnie decyzja o referendum w sprawie odwołania Rady Miasta. Wojewódzki Sąd Administracyjny wznowił procedowanie.

4. W zawiązku z panującą epidemią korona wirusa coroczna impreza, Spółdzielczy Dzień Dziecka została odwołana. Mamy jednak dobrą wiadomość dla najmłodszych mieszkańców spółdzielni. Zarząd Spółdzielni szykuje niespodziankę w nieco późniejszym czasie.

5. Od początku panującej epidemii, czyli po blisko 3 miesiącach zaczynamy powracać do normalności. Premier 27 maja ogłosił zniesieni kolejnych obostrzeń. Czego one dotyczą? Gdzie będziemy mogli już się udać i z jakiś atrakcji korzystać? Szczegóły w poniższym materiale.

6. 22 maja w gm. Uścimów doszło do tragicznego zdarzenia. Podczas wypalania liści 64-letni mężczyzna spłonął w ognisku. Z Tygodnia Wspólnota dowiadujemy się, że tragicznie zmarły to były dyrektor MOSIR w Lubartowie.

7. W związku z panującą epidemią od 16 marca szkoły w Polsce są zamknięte. Jednak 25 maja do szkolnych ławek wrócili uczniowie klas I – III szkół podstawowych, otwarto również przedszkola i żłobki.

8. Dzień dziecka to wyczekiwany czas przez wszystkich maluchów. Tego dnia składane są im życzenia, dawane prezenty, a rodzice w różny sposób próbują zapewnić atrakcje dzieciom ten dzień. Niestety w tym roku zorganizowanie dnia dziecka na salach zabaw lub w parkach rozrywki będzie niemożliwe.

9. 2 czerwca odbędzie się akcja poboru krwi w Lubartowie. Organizowana jest przez Zarząd Terenowy Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów w Lubartowie i Klub Honorowego Dawcy Krwi przy Oddziale Rejonowym PCK w Lubartowie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.