Informacje - edycja 502, 08.05.2020

08/05/2020

W 2017 roku radni Wspólnego Lubartowa wprowadzili poprawki do programu gospodarowania gminnymi mieszkaniami. Wówczas nakazano mocą ówczesnego dokumentu ówczesnemu burmistrzowi Januszowi Bodziackiemu, by ten każdego roku poczynając na 2018 zwiększał zasób mieszkaniowy o 6 mieszkań każdego roku aż do 2021. Tymczasem na ostatniej sesji nowy burmistrz, który twierdzi, że realizuje program Wspólnego Lubartowa przedłożył projekt zakupu baraków, które planuje się umieścić na os. Kopernika oraz ul Łąkowej ale także w kilku innych miejscach. Co obiecał Paśnik, co zaproponował po wyborach, oraz co przegłosowali ci, którzy jeszcze niedawno popierali inne rozwiązania – o tym w naszym materiale.

Podczas sesji Rady Miasta burmistrz Krzysztof Paśnik odniósł się do nie podpisania z Lubartowem umowy na dofinansowanie kolektorów produkujących prąd z energii słonecznej. Odniósł się do niekorzystnego jego zdaniem, bo zbyt niskiego dofinansowania w ramach programu „mój prąd”. Urząd miasta zachęca jednak do składania wniosków w ramach projektu, który wg. Paśnika jest dla mieszkańca dwa razy droższy niż ten, na który miasto nie dostało pieniędzy. O co chodzi w tym wszystkim i czy czasem komuś nie odcięto prądu ze źródeł fotowoltaicznych o tym w naszym materiale.

Powoli powracamy do nowej normalności. Dotychczas nasze funkcjonowanie było w znaczny sposób ograniczone ze względu na ograniczenie liczby zakażeń koronawirusem. Od kiedy i jakie miejsca będą udostępniane? Wyjaśniamy już teraz.

Zebrano całą sumę ponad 6 mln na leczenie Filipka Bulandy. Szanse na leczenie 2 letniego dziecka w USA rosną.

Dla miłośników spacerów w otoczeniu pięknych ogrodów i wyjątkowej architektury mamy bardzo dobrą wiadomość. Od 5 maja park w Kozłówce jest otwarty dla zwiedzających. W jakich godzinach i na jakich zasadach można spacerować po parku? Szczegóły w poniższym materiale.

Od 6 maja żłobki i przedszkola mogą być otwarte, jednak to od decyzji rodziców zależy, czy poślą do nich swoje dzieci. Czy ci którzy zdecydują się na dalsze pozostanie dziecka w domu będą mogli skorzystać z zasiłku opiekuńczego? Szczegóły Małgorzata korba.

LUKS Lubartów zaprasza na Internetowe Otwarte Mistrzostwa Lubartowa w Szachach, które wystartują 10 maja o godzinie 10. Jakie nagrody czekają na zwycięzców? Kto może wziąć udział? Jak się zapisać? Wszystkie te informacje w poniższym materiale.

W zawiązku z epidemią Covid 19 w naszym kraju Zakład Ubezpieczeń Społecznych umożliwił przedsiębiorcom skorzystanie ze zwolnienia w płaceniu skladek. Do 30 kwietnia w samym Lubelskiem z tej możliwości skorzystało 18 tys. firm.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.