Informacje - edycja 501, 01.05.2020

01/05/2020

  1. Do słowa "zza węgła" już się przyzwyczailiśmy. W ostatni wtorek obyła się sesja rady miasta. Radni tydzień wcześniej otrzymali porządek obrad zgodnie, z którym mieli obradować. Tymczasem zgodnie z tradycją za pięć dwunasta i w opinii kilkorga radnych do porządku obrad dopisano projekt punkt w sprawie wyboru przedstawiciela w Związku Komunalnym Gmin Ziemi Lubartowskiej. Radni wybrali Grzegorza Gregorowicza, który przegrał plebiscyt Współnoty na człowieka roku, ale co istotne sam wskazywał, że w związku nie mogą zasiadać osoby, które okazały się nieskuteczne. Zerknijmy zatem co wydarzyło się na sesji i jak skuteczny był sam Gregorowicz w poprzedniej kadencji Zgromadzenia Związku.
  2. W ostatni czwartek po raz pierwszy od ponad miesiąca w Lubartowie spadł deszcz. Taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy od początku pomiarów. Dzisiaj się cieszymy, jednak, aby nadrobić niedobory wody nad naszym miastem ciężkie chmury musiałby wisieć kolejne tygodnie. Brak wody staje się naszą codziennością, a o tym, że zagraża nam największa w historii susza mówią już wszyscy. Prezydent Andrzej Duda apeluje o oszczędzanie wody. Okazuje się, że także w naszym mieście pojawiły się pomysły, aby dbać o H2O. Kto wyszedł z owym pomysłem, oraz jak do tej cennej inicjatywy ustosunkowały się władze Lubartowa o tym w naszym materiale.
  3. 6 miesieczna Maysia Figura urodziła się z licznymi wadami serca czeka ją poważna i skopliowana a przede wszystkim droga operacja za granicą. Bez pomocy nie uda się zebrać całej kwoty na operacje i kosztowne leczenie.
  4. Starostwo Powiatowe w Lubartowie od 22 kwietnia jest otwarte dla interesantów. Jakie sprawy możemy załatwić oraz w jaki sposób? Szczegóły w poniższym materiale.
  5. Będzie mniej formalności przy ubieganiu się o zasiłek macierzyński lub pogrzebowy. Podczas stanu epidemii Zakład Ubezpieczeń Społecznych sam pobierze niezbędne dokumenty z urzędów stanu cywilnego. Szczegóły Małgorzata Korba.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.