Informacje - edycja 499, 17.04.2020

17/04/2020

 

  1. Jeden z portali internetowych ujawnił, że Lubartów znów doczekał się promocji, dodajmy darmowej i dostępnej dla każdego kto korzysta z portalu gogle map, czyli praktycznie każdego kto ma telefon i korzysta np. z nawigacji. Nasze miasteczko zasłynęło już w telewizji publicznej z drużyny „wieprze z Lubartowa” później było głośno ukrytej opinii prawnej, szalecie miejskim. Co teraz – powie każdy z nas. Okazuje się, że turysta poznający ciekawe zakątki naszego miasta za pośrednictwem wspomnianego portali natknie się na Obozowisko Żuli.
  2. Jacek Tchórz chciał być prezesem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Lubartowie, na razie nim nie został. Czy jednak ów radny został członkiem zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej czyli prezesem lub jego zastępcą? Jaką funkcję również w Zarządzie pełni jego klubowa koleżanka Renata Mazur – być może jest główną księgową… Skąd takie przypuszczenia? Bo o tym, że Tchórz i Mazur są członkami Zarządu napisał Lubartowiak. Czy jest to prawda czy też kłamstwo o tym w naszym materiale.
  3. W związku z pandemią koronawirusa od 16 kwietnia rząd wprowadził obowiązek zakrywania nosa i ust, co ma zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. W jakich miejsca i kogo obowiązuje noszenie maseczek, a w jakich przypadkach nie musimy ich mieć? Wyjaśniamy w poniższym materiale.
  4. Odbyło się już mnóstwo wydarzeń charytatywnych, mnóstwo zbiórek, ale nadal brakuje 1/3 kwoty, która pozwoli Alicji Baraniak odbyć w Rzymie operację ratującą życie. Jak można pomóc dwuletniej Ali? Podpowiadamy w poniższym materiale.
  5. 16 kwietnia od rzecznika wojewody Lubelskiego wpłynęła informacja, iż w naszym powiecie stwierdzono przypadek koronawirusa.
  6. Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty 2020 zgodnie z kalendarzem roku szkolnego zaplanowane były na kwiecień i maj. Podjęto decyzję o przesunięciu tych terminów. Niestety nie ma podanej dokładnej daty tych egzaminów. Jak się czują z tym faktem maturzyści i ośmioklasiści?
  7. Największe zagrożenie pożarowe lasu występuje właśnie teraz w okresie wczesnej wiosny i lata. Często wystarczy iskra, aby spłonęło kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt hektarów lasu. O rozwagę apeluje nadleśnictwo Lubartów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.