Informacje - edycja 495, 20.03.2020

20/03/2020

  1. Koronaburmistrz – tak o Krzysztofie Paśniku mówią niektórzy mieszkańcy Lubartowa po tym, jak przyznał, że mimo iż jego, jak stwierdził, osoba z najbliższej rodziny była we Włoszech, i że po powrocie z Włoch została objęta nadzorem epidemiologicznym, pojawił się w Lubartowskim Urzędzie Miasta. Jak udało się nam ustalić w europejskim epicentrum Koronawirusa była żona burmistrza, a Paśnik zamiast pozostać w domu przez cały tydzień był aktywny. W swoim oświadczeniu Paśnik apeluje zaś do mieszkańców Lubartowa o, tu cytat: „stosowanie się mieszkańców do wszelkich wskazówek i zarządzeń dotyczących walki z koronawirusem”.
  2. Krystian Olszta znokautował przeciwników w plebiscycie na Człowieka Roku 2019 organizowanego przez Tygodnik Wspólnota zdobywając 1130 głosów. To mistrz Europy MMA 2019, który trenuje w Młodzieżowym Klubie Sportowym. W tym samym plebiscycie startował Grzegorz Gregorowicz, ojciec uchwały dietetycznej, osoba która wskoczyła na stołek przewodniczącego Rady Miasta usuwając z niego Jacka Tomasiaka. Dlaczego wspominamy o kontrowersyjnym przewodniczącym, bo zajął on ostatnie miejsce zdobywając – i tu prosimy o uwagę zaledwie 2 głosy.
  3. Czy budżet obywatelski przetrwa, czy też praca obywateli pójdzie na marne? Dlaczego, bo pojawiają się pomysły na zwieszenie realizacji lub zmiany terminu glosowania, a nawet samego sposobu oddawania głosu. Wszystkie pomysły uzasadniane są koronawirusem. Więcej o koronabudżecie w naszym materiale.
  4. Policjanci ostrzegają przed próbami wyłudzenia pieniędzy. W ostatnim czasie oszuści wykorzystując sytuację związaną z koronawirusem podszywają się za różne firmy czy instytucje i usiłują przejąć środki zdeponowane na kontach. Apelujemy o rozwagę i rozsadek.
  5. Czas kwarantanny nie jest łatwym okresem do przetrwania, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce wychodzi więc naprzeciw dłużącym się dniom spędzanym w domu. Poprzez wirtualne spacer, czyli odbywający się za pośrednictwem strony internetowej, możemy zwiedzić wnętrza Pałacu Zamoyskich.
  6. Łatwiejsze przesunięcie terminu płatności składek o 3 miesiące i przerwa w spłacie już zawartych układów ratalnych – to udogodnienia dla przedsiębiorców w związku występowaniem w Polsce koronawirusa. O szczegółach Małgorzata Korba.
  7. Kamil Żebrowski z Teatru Trupa z PMDK w Lubartowie otrzymał kolejne laury za monodram "Kochany Panie Ludwiku" w reżyserii Jolanty Tomasiewicz: nagrodę indywidualną oraz nagrodę jury młodzieżowego na 17. Spotkaniach Teatralnych „Zwierciadła”
  8. Prezes Zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego Relaks w Lubartowie informuje, iż w związku z sytuacją epidemiologiczną odwołuje walne zebranie członków ROD w planowanym terminie. Szczegóły w poniższym materiale.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.