Informacje - edycja 494, 13.03.2020

13/03/2020

  1. Krok od megakatastrofy ekologicznej – tak można podsumować to co rozpoczęło się w niedzielny wieczór i trwało prze kilka kolejnych dni. Mowa o pożarze w sortowni odpadów pod Lubartowem. Według jednych doszło do samozapłonu – inni twierdzą, że być może pożar to rozwiązanie na pozbycie się drogiego i niskokalorycznego odpadu. My nie oceniamy kto ma rację. Na szczęście nie doszło do najgorszego czyli ogromnego pożaru. Nasza stacja starała się sfilmować to co działo się w Rokitnie 8 marca. Podczas kiedy operator wykonywał swoją pracę, ktoś z sortowni wezwał policję, a pracownik Kanału S został zatrzymany i wylegitymowany przez Policję. Na szczęście policja nie zarekwirowała nośników i możemy pokazać naszym widzom to, co ktoś chciał ukryć.  
  2. Według urzędu miasta stadion, na który miasto wydało ponad 5 mln. zł z naszych podatków został pozytywnie zweryfikowany i dopuszczony do rozgrywek w czwartek lidze. Takim twierdzeniom zaprzecza Lubelski Związek Piłki Nożnej, który wprost wskazuje na niedociągnięcia dotyczące przepisów licencyjnych. Kto zatem mówi prawdę oraz dlaczego zawodnicy 22 marca mecz będą grali na starym stadionie – o tym w naszym materiale.
  3. Miasto już po raz kolejny rozstrzygnęło przetarg na budowę placu zabaw przy os. Szaniawskiego. Inwestycja, mimo że zgodnie z zapowiedziami miała być łatwa do wykonania, to wciąż nie powstała. Pomysł budowy tak oczekiwanej enklawy dla najmłodszych przedłożyła jeszcze w 2017 roku przewodnicząca Rady Nadzorczej Lucyna Kostecka. Projekt został wybrany przez mieszkańców, ale do dzisiaj nie zrealizowany przez byłego przewodniczącego Rady Nadzorczej Krzysztofa Paśnika.
  4. Koronawiurs zbiera coraz większe żniwo w naszym kraju. W związku z tym, premier Mateusz Morawiecki zdecydował o zamknięciu placówek oświatowych na dwa tygodnie. Jak zabezpieczyć się przed koronawirusem? Co przysługuje rodzicom, których dzieci zostaną w domu? Jak wygląda sytuacja w lubartowskich placówkach? Szczegóły w poniższym materiale.
  5. Przez blisko 12 godzin pływali uczestnicy VI charytatywnego maratonu pływackiego Pływamy dla… . Impreza rozpoczęła się 7 marca o godzinie 18. A pieniądze z tegorocznej akcji zostaną przekazane na leczenie Alicji Baraniak.
  6. W miniony poniedziałek 9 marca nasze miasto odwiedziła kandydatka Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta Państwa – Małgorzata Kidawa-Błońska. Spotkanie z mieszkańcami odbyło się w LOKu.
  7. We wtorek 10 marca w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego odbyły się warsztaty dla kobiet ciężarnych pn „Bezpieczny Maluch”, podczas których pokazano zarówno zasady pierwszej pomocy, jak i omówiono kwestie bezpieczeństwa zarówno kobiety ciężarnej, jak i dzieci.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.