Informacje - edycja 493, 06.03.2020

06/03/2020

1.Zostaliśmy zdradzeni – tak to co uczynił burmistrz Krzysztof Paśnik z PSL ocenił Jakub Wróblewski z KO. O co chodziło Wróblewskiemu. W czwartek okazało się, że zaplecze członka Polskiego Stronnictwa Ludowego dokonało rozwodu z Koalicją Obywatelską i związało się z Prawem i Sprawiedliwością. Taki ruch Paśnika i stronników członka PSL czyli Jacka Bednarskiego, Teodora Czubackiego, Grzegorza Jaworskiego, Grzegorza Gregorowicza, Renaty Mazur oraz Jacka Tchórza także jako zdradę uznali ci, którzy głosowali na Wspólny Lubartów. Paśnik w wydanym, jeszcze w piątek, specjalnym oświadczeniu stwierdził, że nowa koalicja to tu cytat: „nie walka o stanowiska”, po czym chwilę po tym jak wydał oświadczenie, i tu prosimy o uwagę, ------- ze stanowiska zastępcy burmistrza odwołał Wróblewskiego, a na stanowisko, o które podobno nie miało być waliki powołany został Tadeusz Małyska.

2. Duża część Lubartowskich mediów wydaje się zaskoczona tym, że w ostatni piątek doszło do rozwodu lubartowskiego PSL z Krzysztofem Paśnikiem na czele z Koalicją Obywatelską. Tymczasem o taki scenariusz jako pierwsza przewidziała Elżbieta Wąs, ale także Kanał S mówił o tym już miesiąc temu.

3. Co dalej z referendum, kiedy w końcu odwołamy tą skompromitowaną radę, chcemy iść do urn – to głosy setek mieszkańców, którzy w ten sposób dopytują inicjatorów głosowania czy sąd zdecydował już o glosowaniu. Nasza stacja jako pierwsza informuje, że 3 marca Wojewódzki Sąd Administracyjny już po raz drugi zajmował się skargą inicjatorów referendum.

4. Wróblewski już nie jest wiceburmistrzem, Andrzej Zieliński najprawdopodobniej już w najbliższy poniedziałek, na sesji nadzwyczajnej starci stołek wiceprzewodniczącego. Zapewne z funkcją członka Zgromadzenia Związku pożegna się także były wiceburmistrz – przedstawiciel Lubartowa, który podczas ostatniego Zgromadzenia był najaktywniejszym z zebranych samorządowców.

5. 01 marca 2020 br. w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych po raz kolejny w Lubartowie odbył się bieg „Tropem Wilczym”. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie.

6. Niespełna 3 kolejki III ligi pozostały do końca rozgrywek a już teraz nasza drużyna z Miejskiego Klubu Sportowego STS I Lubartów zapewniła sobie awans do II Ligi.

7. Koronawirus dotarł do Polski pierwszym zarażonym jest pacjent z województwa Lubuskiego. W tej sprawie 5 marca odbyło się zebranie w Starostwie Lubelskim. Jak odróżnić koronawirusa od grypy i jak należy postępować z podejrzeniem zarażenia się? O tym w naszym materiale.

8. Przez blisko 1,5 roku fotoradar w miejscowości  Łucka na drodze krajowej nr 19 zasłonięty był czarną folią. Od dzisiaj na kierowców, którzy przyzwyczaili się, że urządzenie nie działa, może czekać nieprzyjemna niespodzianka w postaci pamiątkowego zdjęcia. Warto więc stosować się do obowiązującego w tym miejscu ograniczenia prędkości.

9. Zgodnie z przewidywaniami ostatnie dni rejestracji do „małego ZUS” były w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych gorące. To właśnie wtedy wpłynęło najwięcej zgłoszeń. Przez miesiąc w województwie lubelskim do ulgi zgłosiło się ponad 5,3 tys. firm, z tego 199 zgłoszeń wpłynęło do ZUS w Lubartowie.

10. W Zs nr 2 dużo się dzieję. Uczniowie skonstruowali maszynę i zgłosili się na konkurs. Teraz proszą o głosy dzięki nim mogą zdobyć główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.