Informacje - edycja 491, 21.02.2020

21/02/2020

 

 1. Być może ktoś liczy, że jeżeli będziemy nękani przez prokuraturę, to nie będzie referendum - tak podsumował działania osób, które stoją za donosem do prokuratury Jacek Tomasiak. Jednak niech wie, że nie damy się straszyć i obecne władze odwołamy - zapowiedział w tej samej rozmowie Tomasiak. Wypowiedź byłego przewodniczącego Rady Miasta to odpowiedź na niezasadne jego zdaniem doniesienie do prokuratury. Chodzi o podpisy. Prokuratura sprawdza, czy nie doszło do sfałszowania podpisów pod referendum. W sprawie został już przesłuchany pełnomocnik komitetu.
 2. W zeszłym tygodniu jako jedyni pokazaliśmy zdjęcia z sądu, gdzie burmistrz Lubartowa przegrał z Miastem Obywatelskim Lubartów. Od kilku dni w mieście aż huczy, że Ratusz, którym zarządza burmistrz Krzysztof Paśnik zawiadomił prokuraturę o rzekomym naruszeniu przez MOL ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Czy powiadomienie prokuratury to zemsta za zbyt dużą dociekliwość MOL, które występuje w imieniu nas wszystkich o odtajnienie utajnionych przez ratusz dokumentów? O tym w naszym materiale.
 3. Na naszej antenie informowaliśmy już o tym, że Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie rozpoczyna megaoperację związaną z przejściem z kont zbiorczych na indywidualne konta wirtualne. Oznacza to, że od połowy roku każdy z nas będzie wpłacał opłaty za mieszkanie na własne, wygenerowane przez system konto. Dzisiaj, na prośbę mieszkańców do tematu wracamy.
 4. Ogromny brud, stare lodówki, butelki, śmieci niesegregowane, ponacinane opony. Wszystkie te atrakcje czekają na nas w okolicach ulicy Wandy Śliwiny i torów kolejowych przy ulicy Nowodworskiej. Kto odpowiada za miejski bałagan i co na to władze? O tym w naszym materiale.
 5. Z inicjatywy Jarosława Krupki, Honorowego Krwiodawcy z Lubartowa 14 lutego odbyła się akcja oddawania krwi pn "Dzielimy się sercem". Łącznie zarejestrowano 72 osoby.
 6. Przed nami VI charytatywny Maraton Pływacki "Pływamy dla " Tym razem pływamy dla Alicji Baraniak. Maraton odbędzie się 7 i 8 marca 2020 roku na pływalni Mosir Lubartów.
 7. W nocy z 15 na 16 lutego w Przypisówce doszło do wypadku. 24-letni kierujący seatem na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i dachował. Na miejscu zginęła 23letnia kobieta.
 8. Wiemy już, jaka będzie waloryzacja emerytur i rent w marcu. Świadczenia wzrosną o ponad 3%. Dodatkowo obowiązuje gwarancja minimalnej kwoty podwyżki.
 9. Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 39-letniemu mieszkańcowi powiatu puławskiego, który 16 lutego wręczył policjantom pieniądze w zamian za odstąpienie od czynności. Jak się również okazało kierował samochodem po narkotykach. Mężczyzna został zatrzymany.
 10. Wszystkie deklaracje podatkowe z ZUS trafiły już na pocztę. W woj. lubelskim było ich w tym roku 460 tysięcy. Ostatni klienci ZUS swoje PIT-y powinni dostać najpóźniej do 17 lutego.
 11. Zakończono poszukiwania zaginionego 38-letniego Mariusza Szczepaniaka z Lubartowa. Mężczyzna został odnaleziony przez przypadkowego spacerowicza.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.