Informacje - edycja 490, 14.02.2020

14/02/2020

Burmistrz Krzysztof Paśnik przegrał w sądzie z fundacją Miasto Obywatelskie Lubartów bo chciał ukryć przed opinią publiczną opinię prawną. Chodzi o dokumenty, które dotyczą uchwał, nad którymi później obradują radni. Paśnik nie chciał pokazać opinii dotyczącej projektu podwyżki diet, czyli projektu Grzegorza Gregorowicza. O tym, że ów projekt to bubel prawny przed sesją mówił ówczesny przewodniczący Rady Miasta Jacek Tomasiak. Sąd nakazał Paśnikowi ujawnienie dokumentu. Czego boi się Paśnik oraz czy projekt Gregorowicza to bubel prawny – o tym w naszym materiale.

Wyjątkowo bombowy wtorek mogli mieć mieszkańcy bloku przy ul. Powstańców Warszawy. Do eksplozji na szczęście nie doszło, ale mieszkańcy najedli się strachu, kiedy na osiedle Zacisze wjechały na sygnale najpierw policja, a chwilę później straż pożarna i pogotowie. Na osiedli pojawili się także saperzy, którzy wynieśli z jednego z mieszkań ładunki wybuchowe.

Dyrekcja samodzielnego publicznego zespołu opieki zdrowotnej w Lubartowie informuje, że w dniu 3 lutego 2020 roku uruchomiony został punkt informacyjny dla pacjentów i odwiedzających.

W najbliższy czwartek, 20 lutego będziemy obchodzić dzień, w którym kalorii liczyć nie będziemy. Jakie słodkości najchętniej kupują mieszkańcy naszego miasta? Odpowiedź w poniższym materiale.

Starosta Powiatu Lubartowskiego zaprasza na konferencję historyczną o nazwie „Pamięć o Wołyniu”. Wydarzenie odbędzie się 21 lutego o godzinie 12:00 w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego.

Szpital w Lubartowie przystąpił do ogólnopolskiej  akcji „ Szpital Przyjazny Kangurom”. Akcja ta promuje podmioty lecznicze, wspierające kontakt skóra do skóry po porodzie i jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii informacyjnej „Rodzice Kangur”

Lubartowscy policjanci poszukują 38-letniego Mariusza Szczepaniaka z Lubartowa, który w niedzielę w godzinach popołudniowych wyjechał rowerem z domu i do chwili obecnej nie powrócił. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionego prosimy kierować do dyżurnego lubartowskiej komendy lub na numer alarmowy 112.

W związku z brakiem kolejnych przypadków, Wojewoda Lubelski uchylił rozporządzenie dotyczące zwalczania wirusa zjadliwej grypy ptaków oraz wynikające z niego zakazy.

Pochodząca z Lubartowa a mieszkająca w Brukseli JoBee, czyli Joanna Pszczoła zaprasza wszystkich miłośników muzyki na wydarzenie, jakiego jeszcze w naszym mieście. 23 lutego o godzinie 17:00 w LOKu odbędzie się premiera teledysku Amber Tears.

W pierwszych dniach lutego do „małego ZUS” na nowych zasadach zgłosiło się 1,5 tys. przedsiębiorców w samym woj. lubelskim. Termin zgłoszeń do ulgi po zmianach mija 2 marca

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło 11 lutego w godzinach porannych w Siedliskach. Kierujący samochodem marki Seat w wyniku nieprawidłowo wykonywanego manewru wyprzedzania spowodował kolizję z udziałem czterech pojazdów.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.