Informacje - edycja 489, 07.02.2020

07/02/2020

 1. Trzęsienie ziemi w lubartowskim powiecie. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu odwołano z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Jerzego Zwolińskiego, co spowodowało rozpad egzotycznej koalicji czyli Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalicji Obywatelskiej. Z naszych informacji wynika, że także w mieście może dojść do dużych zmian. Jeżeli nasze informacje się potwierdzą, to z funkcją zastępcy burmistrza pożegna się Jakub Wróblewski z Koalicji Obywatelskiej, a jego miejsce zajmie Tadeusz Małyska z Prawa i Sprawiedliwości. Oznaczać to będzie miejski układ burmistrza Polskiego Stronnictwa Ludowego z Prawem i Sprawiedliwością.
 2. W niedzielę doszło do kilku pożarów na terenie spółdzielni mieszkaniowej. Tego dnia paliły się aż trzy wiaty śmietnikowe. Dzięki monitoringowi, jak posiada spółdzielnia, sprawca był już znany 12 min. Od chwili kiedy podpalił pierwszy kontener.
 3. 5 lutego po raz pierwszy w historii wizytę w Lubartowie złożył Prezydent RP Andrzej Duda. W swoim przemówieniu potwierdził udział w nadchodzących wyborach. Podczas wystąpienia prezydenta miał również miejsce pewien incydent. Co się wydarzyło?
 4. Już po raz drugi w murach Sali Widowiskowej SM odbył się Noworoczny Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie. Impreza przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów – uczestników było 2 razy więcej niż w poprzednim roku.
 5. 2 lutego 2020 r. wychowankowie PMDK w Lubartowie zaprezentowali swoje umiejętności podczas koncertu „Pastorałko nieś się biała”, który odbył się w gościnnych progach ZS nr 2 w Lubartowie.
 6. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów nieustąpienie pierwszeństwa przez kierującego samochodem marki BMW, było przyczyną wczorajszego zdarzenia na ul. Słowackiego w Lubartowie. Na 48-letnią kobietę, która znajdowała się na oznakowanym przejściu dla pieszych, najechał 19-latek kierujący samochodem.
 7. 3 lutego Przedszkole Casper odwiedziła autorka książek dziecięcych Katarzyna Kozłowska. Spotkanie to miało na celu zainspirowanie i zachęcenie dzieci do jak najczęstszego czytania.
 8. W ostatnim czasie na terenie Lubartowa i okolic doszło do kilku przypadków kradzieży z włamaniem do domów. Łupem przestępców padają przede wszystkim kosztowności i pieniądze. Apelujemy o ostrożność i zwracanie uwagi na osoby obce i podejrzanie zachowujące się.
 9. 14 lutego odbędzie się Walentynkowa Akcja Poboru Krwi pod nazwą Dzielimy się sercem. Akcja będzie miała miejsce w Bursie szkolnej na ul. 1 maja 82. Zarejestrować się można od 9 do godziny 13.
 10. Policjanci z lubartowskiej komendy poszukują właściciela pieniędzy, które zostały znalezione w Lubartowie na ul. Powstańców Warszawy. Uczciwy znalazca gotówkę przekazał dyżurnemu. Właściciel zguby proszony jest o zgłoszenie się do komendy.
 11. Rusza nabór do sekcji MMA w Młodzieżowym Klubie Sportowym. Zapisy już od 20 stycznia. O szczegółach w naszej informacji.
 12. Działa już „mały ZUS plus”, czyli nowe zasady ulgi w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne. Zmiany weszły w życie 1 lutego. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaktualizował internetowy kalkulator, w którym można policzyć nową podstawę wymiaru składek.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.