Informacje - edycja 486, 17.01.2020

17/01/2020

  1. Jesteśmy przypominam w miesiącu wrześniu, nie pamiętam, żeby się zdarzyło, że byliśmy, że tak powiem przygotowani do rozpoczęcia kolejnej edycji tak wcześnie – tak głosowanie w sprawie zabezpieczenia środków na budżet obywatelski podsumowywał 23 sierpnia burmistrz Krzysztof Paśnik. Mimo optymistycznych zapowiedzi tegoroczny budżet obywatelski został ogłoszony najpóźniej w historii projektów zgłaszanych przez mieszkańców. Opieszałość burmistrza może spowodować, że żaden z projektów inwestycyjnych zgłoszonych w tym roku nie zostanie zrealizowany.
  2. 18 grudnia burmistrz Lubartowa uczestniczył w Zgromadzeniu Związku Komunalnego podczas którego podjęto decyzję, że będzie podwyżka opłat za śmieci. Jak już informowaliśmy nikt z Lubartowa nie sprzeciwił się podwyżkom. Postawa na zgromadzeniu Krzysztofa Paśnika zaskoczyła tych, którzy pamiętają, co mówił o funkcjonowaniu owej instytucji kilka miesięcy temu. Tymczasem nie kto inny, jak burmistrz Lubartowa przedłożył radnym uchwałę, dokładnie 20 dni przed podwyżkami opłat za śmieci, zgodnie z którą miasto Lubartów ma wydzierżawić Związkowi tereny miasta pod PSZOK.
  3. Podobno Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej miał obniżać ceny za odpady, podobno miał usprawnić politykę śmieciową w naszym mieście i wreszcie podobno biuro związku miało być dla mieszkańców dostępne i pomocne. Jak jest w rzeczywistości? Odmienne zdanie mają mieszkańcy naszego miasta.
  4. Wośp 12 stycznia zagrała po raz 28. Wielu wolontariuszy można było zobaczyć z kolorowymi puszkami w naszym mieście. Sztab z Lubartowa przygotował na finał wiele atrakcji. Dokładną kwotę zebrana przez nasze miasto poznamy kiedy sztab ostanie rozliczony ale już teraz wiemy, że padła rekordowa suma.
  5. W styczniu odbywają się najważniejsze bale w życiu młodych ludzi czyli studniówki. Miesiące przygotowań, stres, piękne suknie i eleganckie garnitury. Tak właśnie było u maturzystów z ZS nr 2 w Lubartowie.
  6. Teatr 5 Złotych z PMDK w Lubartowie 9 stycznia w Sali teatralnej w Miedzyziemie przedstawił premierę najnowszego spektaklu pt. "Szklarnia". Po spektaklu teatr 5 złotych świętował swoje 5 lecie powstania grupy.
  7. 21 i 22 stycznia swoje święto będą obchodzić babcie i dziadkowie. Doskonale znamy to święto, ale my dziś przypomnimy Państwu skąd to święto się wywodzi oraz jak obchodzą to święto dziadkowie i wnuczęta z naszego miasta.
  8. Od października dorosłe osoby niesamodzielne mogą ubiegać się m.in. w ZUS o nowe świadczenie: tzw. 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Do końca roku do placówek ZUS w woj. lubelskim wpłynęło ok. 35,4 tys. Wniosków.
  9. Oficer prasowy PSP w Lubartowie informuje, iż 10 stycznia w Woli Skromowskiej doszło do wypadku z udziałem osobówki, zaś dwa dni później w Jeziorzanach doszło do pożaru samochodu osobowego.
  10. Uczniowie z naszego województwa rozpoczęli ferie. Przerwa od zajęć lekcyjnych potrwa od 13 do 26 stycznia. Duża część młodzieży w tym okresie wyjeżdża z miasta lub wybiera się na różna zajęcia przygotowane specjalnie dla nich jednak przede wszystkim należy pamiętać o bezpieczeństwie w tym okresie

Komentarze

KSW, 21/01/2020

Chyba w żadnej instytucji (poza dyskotekami, na ręce) nie "przybija się" tylko pieczątek, lecz wystawia zaświadczenia w zakresie żądanych przez interesanta? Od zaświadczenia pobiera się opłatę skarbową - reguluje to ustawa o opłacie skarbowej, uchwalona przez Sejm.

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.