Informacje - edycja 485, 10.01.2020

10/01/2020

  1. Radni Wspólnego Lubartowa z burmistrzem Krzysztofem Paśnikiem wiele obiecali podczas kampanii. Podczas ostatniej sesji po raz kolejny ci, którzy głosowali na Paśnika, Grzegorza Gregorowicza, Jacka Bednarskiego, Grzegorza Jaworskiego, Renatę Mazur, Teodora Czubackiego czy Jacka Tchórza przekonali się ile są warte ich słowa. Podczas sesji grudniowej radni mogli poprzeć poprawki Jacka Tomasiaka i obniżyć opłaty za wodę i ścieki. Za obniżką głosował tylko Tomasiak oraz radna Wiesława Romańska-Serwin.
  2. Nasze miasto przed wyborami było nazywane śnieżną krainą. Temat nieodśnieżonych ulic nie schodził z ust krytykującego poprzedników Krzysztofa Paśnika. W święto trzech króli sypnęło niezbyt obficie śniegiem. Udaliśmy się z naszą kamerą na lubartowskie osiedla, aby sprawdzić, czy drogi nie są śliskie.
  3. Trwa zwalczanie wirusa ptasiej grypy na terenie powiatu lubartowskiego. Padłe i wybite ptactwo jest usuwane do zakładów utylizacji. 8 stycznia pani starosta zwołała posiedzenie na którym omawiano sytuację hodowców drobiu z naszego regionu.
  4. Już 1 lutego odbędzie się już kolejna edycja Noworocznego Turnieju Szachowego o Puchar Prezesa SM w Lubartowie. Listy zapisów już otwarte. Gdzie i na jakich zasadach można się zapisać? O szczegółach w poniższym materiale.
  5. Jeszcze do 7 stycznia przepisane leki dostawaliśmy na recepcie w wersji papierowej, jednak od 8 stycznia wchodzi w życie e-Recepta. Co to w praktyce oznacza? Odpowiedź w poniższym materiale.
  6. 7 stycznia na drogach mogliśmy zobaczyć zwiększoną ilość radiowozów policyjnych. Tego dnia policjanci prowadzili wzmożone działania kontroli w ramach akcji pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Jak przedstawia się bilans tej akcji? Zapytaliśmy o to sierż. Jagodę Stanicką.
  7. 12 stycznia po raz 28 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W czasie Finału gramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Sztab z Lubartowa przygotował na finał wiele atrakcji.
  8. Urząd Skarbowy w Lubartowie od 7 stycznia 2020 roku zmienił godziny obsługi interesantów. O szczegółach w naszym materiale.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.