Informacje - edycja 484, 03.01.2020

03/01/2020

  1. Witamy państwa w nowym 2020 roku. Nasza redakcja w nowym roku życzy państwu samych dobrych informacji. Zanim podsumujemy to co wydarzyło się w roku ubiegłym zaczniemy od wyjątkowo dobrej wiadomości dla prawie trzech tysięcy mieszkańców, którzy podpisali się pod wnioskiem o referendum. W sylwestra o godzinie 9 Wojewódzki Sąd Administracyjny rozpatrywał skargę inicjatorów referendum. Jako pierwsi przekazujemy informację, że sąd skargi nie oddalił, a od Komisarza Wybiorczego zażądał dokumentów, na których brak wskazywali inicjatorzy.
  2. Wspólny sylwester dla mieszkańców – to zapowiedź, ale w czasie kampanii wyborczej burmistrza Krzysztofa Paśnika. Zweryfikowaliśmy owe zapowiedzi. 31 grudnia udaliśmy się z kamerą do centrum Lubartowa. Wyczekaliśmy do godziny „0”, ale nie doczekaliśmy się burmistrza, o wspólnym sylwestrze już nie mówiąc.
  3. Rok 2019 można określić jako czas zawiedzonych nadziei, czas nietrzymanych słów oraz okres kiedy zapewnienia o dotrzymywanych obietnicach oraz przyjaźni nabrały zupełnie nowego znaczenia. Na naszych oczach w 2019 roku doszło do wydarzeń, które każdy z na z pewnością zapamięta na długie lata.
  4. W naszym powiecie, w gminie Uścimów wykryto ptasią grypę. Na chwilę obecną padło około 25 tysięcy ptaków. Zgodnie z rozporządzeniem Wojewody Lubelskiego  określono obszar zapowietrzony i zagrożony w promieniu co najmniej 10km wokół ogniska.
  5. 30 grudnia w MBP w Lubartowie odbył się wernisaż prac rzeźbiarskich Stanisława Węgielskiego i jego uczniów, którzy przez ostatnie miesiące pracowali pod czujnym okiem mistrza w jego pracowni.
  6. Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie zaprasza na „ARTYSTYCZNE FERIE 2020”. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat
  7. Ponad pół promila alkoholu w organiźmie oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych miał 40-latek, który został zatrzymany przez lubartowskich policjantów na jednej z ulic w Lubartowie.
  8. ZUS udostępnił internetowy kalkulator dla przedsiębiorców. Mogą w nim sprawdzić, czy ich przychód kwalifikuje ich do korzystania z „małego ZUS” w styczniu i szybko policzyć nową podstawę wymiaru składek. 
  9. Podczas długiego, świątecznego weekendu na terenie województwa lubelskiego łącznie doszło do 21 wypadków, z których 2 okazały się śmiertelne. 26 osób zostało rannych. Policjanci odnotowali natomiast blisko 300 kolizji oraz zatrzymali 66 nietrzeźwych kierujących. Jeden ze śmiertelnych wypadków miał miejsce na obwodnicy Lubartowa 24 grudnia.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.