Informacje - edycja 483, 27.12.2019

27/12/2019

Dał bym mu w mordę” oraz „pies cię j***ł” to tylko dwa cytaty z wyjątkowo nerwowej rekcji przewodniczącego Rady Miasta Grzegorza Gregorowicza, który w ostrych słowach zaatakował prezesa Jacka Tomasiaka. Gregorowiczowi, i inaczej niż ten ostatni my nie będziemy używać wulgaryzmów, nie spodobał się nasz ostatni materiał dotyczący kolizji, którą spowodował nie kto inny, jak Przewodniczący Rady Miasta.

Nie po raz pierwszy Grzegorz Gregorowicz reaguje wyjątkowo nerwowo na to co piszą, lub mówią o nim inni. Mało kto wie, że w 2010 roku poczuł się tak mocno urażony tym, co napisali o nim jego do niedawna partyjni koledzy z Prawa i Sprawiedliwości, że poszedł z nimi do sądu. Sprawę przegrał w obu instancjach. Zerknijmy co denerwowało Gregorowicza dziewięć lat temu.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o podwyżce cen za odpady. Uchwała, przeciwko której nie zagłosował burmistrz Krzysztof Paśnik, a poparli ją Jakub Wróblewski, Piotr Kusyk oraz Marek Polichańczuk wprowadza zapis, który pozwala na budowę przydomowych kompostowników. Ci, którzy milczeli na Zgromadzeniu – mocno krytykowali budowę wiat, na sesji rady miasta kilka miesięcy temu. Na zgromadzeniu nikt nie mówił o gryzoniach oraz brzydkich zapach.

Razem możemy więcej – pod takim hasłem 18 grudnia odbył się VII Koncert Charytatywny w murach ZS nr 2 w Lubartowie. Społeczność szkolna uzbierała blisko 7 tys zł, które przekaże na konto Alicji Baraniak dziewczynki chorującej na złożoną wadę serca.

Koniec roku oznacza jedno: wielkie zabawy sylwestrowe. Nieodłączną częścią imprezy sylwestrowej są fajerwerki i petardy. Pamiętajmy jednak, że nieodpowiednie ich użycie może nieść za sobą poważne konsekwencje. Jak zatem zachować bezpieczeństwo? Odpowiedzi udziela sierż. Jagoda Stanicka.

Zbliża się ważny termin dla przedsiębiorców, którzy chcą zacząć korzystać z „małego ZUS” od stycznia 2020 roku. Do 8 stycznia muszą oni zgłosić to w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy znaleźli lubartowscy policjanci, podczas kontroli drogowej u 67-latka. Mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Co roku wracamy do tego samego tematu. Wkrótce Sylwester, toteż hucznie będziemy obchodzić rozpoczęcie Nowego Roku. Jednak powinniśmy pomyśleć  także w tym czasie o zwierzętach, które nie poradzą sobie z głośnymi wybuchami fajerwerek czy petard. Jak przygotować czworonogi na ten potężny stres? O tym w naszym materiale.

Resztki jedzenia po świętach zawsze trafiają do naszych lodówek, bo nie uda się nigdy dokładnie zaplanować ile tego jedzenia będzie nam potrzebne przez okres świąteczny.  Jednak absolutnie nie należy jedzenia wyrzucać. Nie wolno też dopuścić, by się zepsuło,  warto pamiętać, że można podzielić się jedzeniem z biednymi. Jak to zrobić?
 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.