Informacje - edycja 481, 13.12.2019

13/12/2019

Musi się pani przefarbować – to nie słowa spod budki z piwem, to nie wypowiedź niewychowanego klienta obrażającego blondynkę, tak aby ją upokorzyć. Dlaczego zatem cytujemy wypowiedź, która sama w sobie w wielu w nas budzi sprzeciw i tak naprawdę nie nadaje się nawet do cytowania? Powód jest wyjątkowo smutny. Owe słowa padły na sesji rady miasta i niestety wywołał także nie mały rechot niektórych radnych.

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym wolontariusze Drużyny Marzeń odwiedzają naszych rodaków na Ukrainie. Docierają zarówno do najmłodszych, ale i do ubogich osób dorosłych z darami. Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej corocznie wspiera akcję drużyny Marzeń, ale w tym roku przekazał największą ilość darów jaką wolontariuszom udało się zebrać.

Podobno związek z Lublinem miał dać miliony dla sortowni. O tym, że jest to błędny tok rozumowania przed wyborami podnosili radni Jacek Tomasiak oraz Wojciech Osiecki. Po wyborach, podobno za brak skuteczności wg. Grzegorza Gregorowicza należało ich odwołać ze Zgromadzenia Związku. W świetle tego co zrobiono z Tomasiakiem i Osieckim wyjątkowo ciekawie wygląda to co działo się na ostatnim Zgromadzeniu, a raczej co mówili, ale niestety nie nowi – tzw. skuteczni przedstawiciele Lubartowa. O rozwód z Lublinem pytał przedstawiciel Gminy Lubartów.

Wrócili do związku i podjęli decyzję o zaciągnięciu 12 mln zł w latach 2020-2021 w formie obligacji. Owa kwota musi zostać spłacona przez Związek, czyli po tym, jak nasze miasto wróciło do owej instytucji także przez mieszkańców Lubartowa. Zebrani podjęli decyzję o emisji obligacji, który to pomysł jeszcze tak niedawno krytykował ówczesny przedstawiciel Związku Grzegorsz Gregorowicz. Co ciekawe zabezpieczenie wykupu obligacji stanowi majątek Związku Komunalnego czyli to co jest tam podobno najwartościowsze czyli sortowania. Ze środków z obligacji ma być sfinansowana m.in. budowa PSZOK-u – i tu prosimy o uwagę – w Ostrowie Lubeslkim.

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym wolontariusze Drużyny Marzeń odwiedzają naszych rodaków na Ukrainie. Docierają zarówno do najmłodszych, ale i do ubogich osób dorosłych z darami. Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej corocznie wspiera akcję drużyny Marzeń, ale w tym roku przekazał największą ilość darów jaką wolontariuszom udało się zebrać.

Już po raz 10 do Spółdzielni Mieszkaniowej przybył sw Mikołaj. Tego dnia dla wszystkich grzecznych dzieci zarząd SM przygotował wiele innych atrakcji. 

Św. Mikołaj stara się dotrzeć do wszystkich dzieci, ale niestety nie zawsze się mu to udaje. W minioną niedzielę, 8 grudnia, odkryliśmy, że św. Mikołaj ma niecodzienne hobby, a przy tym też pomaga tym, którzy na co dzień nie mają wiele.
Witryna teatralna z mikołajem dla dzieci odbyła się 8 grudnia w ZS nr 2 w Lubartowie. Organizatorem tego wydarzenia jest Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie.

 

Jazda na suwak i korytarz życia to nowy obowiązek kierowców. Niby wszystko jasne, ale nie wszyscy kierowcy wiedzą, na czym polegają nowe przepisy i jak właściwie zachować się na drodze. W naszym materiale podpowiemy jak zachować się na drodze po zmianie przepisów.
 

To już co roczna tradycja, seniorzy w okresie świąt bożego narodzenia spotykają się wspólnie w Sali widowiskowej SM na wspólnym opłatku. Jest to czas kiedy razem mogą zasiąść do wspólnego stołu, przełamać się opłatkiem i zaśpiewać kolędy.
 

Okres przedświąteczny  to czas gorączki zakupów. Bardzo często kupujemy w pośpiechu, bez zważania na zachowanie bezpieczeństwa. Jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji, czy kradzieży? O szczegółach w naszym materiale.
 

Andrzej Orłowski to dobrze już znany Państwu biegacz z Lubartowa. W grudniu na liście ponad 70 imprez biegowych Andrzeja pojawiły kolejne, z nowymi sukcesami i medalami. O szczegółach w poniższym materiale.
 

W miniona niedziele 8 grudnia zawodnicy MKS Lubartów brali udział w Mistrzostwa Europy ALMMA w Sochaczewie. Co prawda klub wystawił w zawodach tylko dwóch zawodników, ale jeden z nich do Lubartowa wrócił z tytułem Mistrza Europy. O szczegółach w naszym materiale.
 

O tym, że ZS nr 2 jest szkołą przedsiębiorczą słyszeliśmy już niejednokrotnie. W minionym miesiącu szkoła włączyła się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który obchodzony był jednocześnie w 160 krajach. 


5 grudnia kryminalni z lubartowskiej komendy ustalili i zatrzymali 8 osób w wieku od 18 do 51 lat, które odpowiadają za posiadanie i udzielanie narkotyków. Teraz Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 02.12.2019 r. do dnia 08.12.2019 r. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 12 zdarzeń, w tym  10 pożarów, 1 miejscowe zagrożenie oraz 1 alarm fałszywy.
 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.