Informacje - edycja 480, 06.12.2019

06/12/2019

 1. Komisarz Wyborczy w Lublinie zakwestionował aż 479 podpisów, jakie zostały złożone pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum. Czytając tego typu postanowienia tracę wiarę w instytucje, które wg. mnie powinny działać przede wszystkim w interesie mieszkańców dążących do referendum – tak podsumował decyzję komisarza wyborczego Jacek Tomasiak. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, mimo że pismo wpłynęło do pełnomocnika w ostatnią środę, jest już gotowa skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na poczynania PKW.
 2.  We wrześniu radni przegłosowali uchwałę, dzięki której Lubartów powrócił do Związku Komunalnego. Po dwóch miesiącach od kapitulacji tych, którzy twierdzili, że w Związku ktoś do nich celował z CKM-u a oni sami czuli się jak w więzieniu, czy wręcz w obozie światło dzienne ujrzały pierwsze dokumenty. Podczas sesji o zapisy, które według radnego mogą oznaczać kolejne znaczące podwyżki dopytywał Jacek Tomasiak. Czy w blokach zapłacimy nawet 18 zł od osoby, a w domkach nawet 25 zł – o tym w naszym materiale.
 3.  Do wyjątkowej awantury doszło podczas punktu zabezpieczającego środki na budowę chodnika na os. Kopernika. Kłótnię wywołał przewodniczący Grzegorz Gregorowicz w chwili, kiedy nowa radna Wiesława Romańska-Serwin podziękowała byłemu radnemu Wojciechowi Osieckiemu za jego zaangażowanie w budowę omawianego ciągu dla mieszkańców tego osiedla.
 4.  W niedzielę, 1 grudnia, w ostatni dzień tegorocznego sezonu turystycznego w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce odbyła się kolejna akcja pomocy bezdomnym zwierzętom „Karma wraca”, zorganizowana we współpracy z Wolontariatem Schroniska Dla Psów w Nowodworze. Jak zwykle zwiedzający Muzeum nie zawiedli i w tym roku wiele darów trafi do potrzebujących zwierzaków.
 5. To kolejny sukces i kolejna nagroda na koncie ZS nr 2 w Lubartowie. Szkoła została liderem Wojewódzkiej Klasyfikacji Sportowej Szkół za rok szkolny 2018/2019. 29 listopada podczas uroczystej gali w Świdniku odbyło się uroczyste wręczenie nagród.
 6. Nie było lepszych niż wychowankowie PMDK na Wojewódzkim Konkursie Piosenki „JESIENNE NUTKI 2019”. Wokaliści z młodzieżowego studia piosenki zgarnęli jedną złota i trzy srebrne statuetki.
 7. 29 listopada w ZS nr 2 w Lubartowie odbyła się prelekcja podczas, której omawiane zostały metody działania hackerów, oraz jak skutecznie chronić siebie i swoje cenne dane w sieci.
 8. O pasji, determinacji, ale też o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wypraw w góry mówili profesjonalni alpiniści podczas spotkania z cyklu "Góry to fascynujące laboratorium", które odbywa się już po raz kolejny w II LO im Piotra Firleja w Lubartowie. Organizatorem wydarzenia jest SKKT Azymut.
 9. PSP w Lubartowie informuje, że 26 listopada doszło do wypadku z udziałem ciężarówki w gm. Firlej, zaś 28 listopada w Sernikach Kolonii dachowała osobówka. Szczegóły w poniższym materiale.
 10. 1 grudnia lubartowscy policjanci podczas legitymowania mężczyzn stojących na przystanku znaleźli narkotyki. Mężczyźnie, który je posiadał grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 11. Dialog dwóch mistrzów – tak brzmiało hasło XI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Zbigniewa Herberta, który odbył się 20 listopada w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie. Ta, ciesząca się niesłabnącą popularnością, artystyczna  rywalizacja  przyciągnęła 24 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu lubartowskiego.
 12. Jak się okazuje narkotest, który trafił do lubartowskiej komendy jest bardzo pomocny podczas służby. 29 listopada podczas rutynowej kontroli drogowej policjanci zatrzymali kierowcę, który jak się okazało, prowadził pod wpływem narkotyków.
 13. Nieakcyzowany towar, który uszczuplił Skarb Państwa na kwotę ponad 350 tysięcy złotych, odnaleźli policjanci z Kocka u 57letniego mężczyzny. Za produkcję i posiadanie nielegalnego towaru mężczyzna odpowie przed sądem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.