Informacje - edycja 479, 29.11.2019

29/11/2019

Bezpieczne przejścia dla pieszych miały powstać zaraz po wyborach. Tymczasem nowy burmistrz zasiada na swoim stołku już 13 miesiąc, a w mieście nie dość, ze nie spełniono obietnic, to jeszcze bywają takie dni, że jest wyjątkowo ciemno.

Podczas sesji październikowej radny Jacek Tomasiak starał się dowiedzieć jak wygląda zapotrzebowanie organizacji pozarządowych czyli stowarzyszeń sportowych, seniorów czy instytucji, które w imieniu miasta organizują zajęcia, imprezy czy wycieczki dla Lubartowian. Czy radny otrzymał odpowiedź na zadane pytanie – o tym w naszym materiale.

W Lubartowie tworzone jest kolejna instytucja z nowym kierownikiem, księgowym i kolejnymi etatami i to w chwili, kiedy burmistrz Paśnik bierze kolejne prawie 8 mln zł kredytu na pokrycie deficytu. O sensie tworzenia Centrum Integracji Społecznej dyskutowali radni na październikowej sesji. Mimo wielu zastrzeżeń większość radnych zdecydowała o utworzeniu kolejnej jednostki budżetowej, wszak to z naszych podatków będzie ona utrzymywana.

Także na sesji październikowej poruszony został wyjątkowo ważny dla naszego miasta problem czyli brak mieszkań socjalnych. Stało się to przy okazji skargi, jaką złożyła na burmistrza jednak z matek samotnie wychowujących dzieci, która od kilku lat oczekuje na taki lokal.

W dniu 27  listopada 2019 r. w Sali  Rycerskiej Starostwa Powiatowego  w Lubartowie odbyła się Finałowa Gala konkursu o nagrodę Złotego Lamparta Starosty  Lubartowskiego. To już XII edycji konkursu „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy” o nagrodę Złotego Lamparta. 

O muzeum Zamoyskich w kozłówce krążą legendy i wiele osób twierdzi, że w tym obiekcie straszy. Niecodzienna, nocna wizyta w pałacu była weryfikacją tych pogłosek. W zupełnej ciemności można było wypatrywać duchów, które opowiedziały zwiedzającym swoje dramatyczne historie. O szczegółach naszej informacji

22 i 23-latek z gm. Lubartów zostali zatrzymani za posiadanie marihuany oraz narzędzi służących do jej uprawy oraz amunicję myśliwską. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za nielegalne posiadanie amunicji grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W związku z przystąpieniem do przygotowania i realizacji projektu mającego na celu pobudzenie przedsiębiorczości na terenie LGD w temacie produkcji produktów lokalnych Lokalna Grupa Działania “DOLINĄ WIEPRZA I LEŚNYM SZLAKIEM” udostępnia karty zgłoszeniowej producentom. O szczegółach w naszym materiale. 

Muzeum w Kozłówce zaprasza do udziału w wyjątkowej akcji pomocy zwierzętom. 1 grudnia pałac będzie można zwiedzić za darmo, w zamian za podarunki dla bezdomnych psów. Akcja „Karma wraca” odbędzie się w Kozłówce już po raz czwarty. Akcja potrwa od 10 do 15. 

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 18.11.2019 r. do dnia 25.11.2019 r. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 13 zdarzeń, w tym 4 pożary oraz 9 miejscowych zagrożeń.

  

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.