Informacje - edycja 477, 15.11.2019

15/11/2019

 1. Gdyby tak jak Krzysztof Paśnik, Todor Czubacki, Jacek Tchórz oraz Renata Mazur zagłosowała cała Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej, to inwestycja spółdzielni mieszkaniowej polegająca na rozbudowie sieci światłowodowej wciąż stałaby w miejscu. Na szczęście inaczej niż wymieniona czwórka zagłosowali pozostali członkowie Rady i w czwartek pierwsi mieszkańcy domków jednorodzinnych zostali podłączeni do najnowocześniejszej sieci optycznej w kraju.
 2. Kiedy zapadały decyzje o budowie stadionu przy ul. Parkowej za ponad 5 mln. zł dzisiejszy burmistrz krytykował decyzje o wydawaniu środków na ów obiekt. Podkreślał, że stadion będzie budowany by z pompą, z zaproszonymi gośćmi przecinać wstęgę – wyraźnie krytykując takie akademie. W miniony piątek, nie kto inny jak Krzysztof Paśnik, ale już jako burmistrz otworzył boisko przy ul. Batalionów Chłopskich, które kosztowało 10 razy mniej niż to w parku. O tym czy otwarto je po cichu, bez rozgłosu i tego co tak było krytykowane przed wyborami oraz kto zaklina rzeczywistość - o tym w naszym materiale.
 3. Pozostajemy przy inwestycji na os. Garbarskim, bo jak się okazuje według burmistrza Krzysztofa Paśnika ktoś, jak to określił „deprecjonuje” działalność radnego Grzegorza Jaworskiego oraz Renaty Mazur. Ów ktoś lub owi ktosie, to jedyni sprawiedliwi osobnicy. Kogo podczas otwarcia stadionu zaatakował burmistrz? Czy radny Jaworski, a tym bardziej radna Mazur są, jak to mówi burmistrz „deprecjonowani”, odpowiedź już za chwilę.
 4. Dokładnie 10 lat temu po raz pierwszy do Spółdzielni Mieszkaniowej przyjechał Św. Mikołaj. Na przestrzeni całej dekady przy ul Cichej wydanych zostało już 3000 paczek dla najmłodszych. Pierwsi uczestniczy spółdzielczych mikołajek mają dzisiaj 16 lat. W tym roku św. Mikołaj także odwiedzi dzieci i to dokładnie w dniu, kiedy na prezenty czekają dzieci na całym świecie.
 5. Ostanie dni grudnia to także czas kiedy w spółdzielni mieszkaniowej obywa się ostatnia z imprez przygotowanych przez Zarząd Spółdzielni. W tym roku oprócz kwartetu smyczkowego na miłośników muzyki poważnej czeka szereg niespodzianek.
 6. Lubartów gospodarzem międzynarodowej imprezy. 9 listopada w Sali Widowiskowej SM odbył się XIX Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Lubartowskich Przedsiębiorców – Memoriał Ryszarda Czermińskiego. Na to wydarzenie zjechali się arcymistrzowie, mistrzowie międzynarodowi i krajowi.
 7. W miniony poniedziałek 11 listopada obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. We wszystkich miastach w Polsce odbywał się szereg wydarzeń upamiętniający wydarzenia sprzed stu lat.
 8. Dzień Otwartych Drzwi w Kozłówce przyciągnął tłumy zwiedzających. Wszystkie ekspozycje odwiedziło ponad 10 tysięcy osób. Mimo niesprzyjającej pogody kolejka sięgała od pałacu do bramy.
 9. Policjanci ustalają okoliczności śmiertelnego wypadku do którego doszło 12 listopada w Brzeźnicy Leśnej. 53latni pieszy wtargnął wprost pod jadącą osobówkę. O szczegółach tego tragicznego zdarzenia sierż. Jagoda Stanicka.
 10. Wolontariat z II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie, czyli Anioły z IILO wyruszyły po raz kolejny w podróż na Ukrainę. Anioły tradycyjnie niosą pomoc rzeczową jak i wspierają dobrym słowem potrzebujących.
 11. Apelujemy o szczególną ostrożność podczas zawierania transakcji internetowych. Do komendy w Lubartowie zgłosił się mężczyzna, który dostał sms o niedopłacie na kwotę 2,31 zł. Logując się na przysłany link wpłacił podaną kwotę. Dostał potwierdzenie z banku o wykonaniu transakcji na kwotę 19 000 zł.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.