Informacje - edycja 476, 08.11.2019

08/11/2019

1.      Uczniowie z ZS nr 2 w Lubartowie rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzą w bardzo uroczysty sposób. W ramach szkolnych obchodów odbył się wykład w ramach współpracy w UMCS w Lublinie oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

2.      Nad Firlejem bez napinki – pod taką nazwą odbyły się zawody wędkarskie nad Jeziorem Firlej 3 listopada. Była to okazja do spotkania pasjonatów wędkowania, ale też oficjalnego zakończenia sezonu wędkarskiego.

3.      31 października w Lubartowie doszło do kolizji, która w skutkach mogła być tragiczna. Na oznakowanym przejściu doszło do potrącenia 37-letniej kobiety. Apelujemy o zachowanie ostrożności.

4.      Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 10 listopada. Jakie atrakcje czekają na turystów? Odpowiedź w poniższym materiale.

5.      Akcja „Znicz” corocznie dla lubartowskich policjantów obfituje w ogrom pracy. W yuch dniach odbywały się wzmożone kotrole oraz działania mające zapewnić bezpieczęstwo szczególnie w okolicach cmentarzy. Jak przebiegła tegoroczna akcja? Czy w naszym powiecie doszło do groźnych zdarzeń? Zapytaliśmy o to sierż. Jagodę Stanicką.

6.      1 listopada tuż przed godziną 7 w Siedliskach doszło do zdarzenia z udzialem samochodu osobowego. Na miejscu interweniował śmigłowiec Lotniczego pogotowia ratunkowego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.