Informacje - edycja 475, 01.11.2019

31/10/2019

  1. Czy czeka nas utajnienie nagrań audio z obrad komisji Rady Miasta? Takie pytanie rodzi się po wypowiedzi autora uchwały dietetycznej Grzegorza Gregorowicza. Jeżeli taki pomysł został by wprowadzony to byłaby to cenzura – tak pomysł Gregoricza ocenia radny Jacek Tomasiak. Dlaczego Gregoricz chciał utajnić przed opinią publiczną to co dzieje się na komisji, której nagrania nie miały ujrzeć światła dziennego – o tym w naszym materiale.
  2. Albo przygotujecie szybko zmiany, albo zmiany będą, ale nie z waszej inicjatywy – choć nie wprost, ale taka groźba padła na wobec radnych doraźnej komisji ds. budżetu obywatelskiego. Kto w taki sposób ponaglał radnych i co dokładnie zostało powiedziane – o tym w naszym materiale.
  3. Dzisiejsze wydanie zaczynamy od ważnej informacji dla tych, którzy oczekują na referendum. W najbliższy poniedziałek zostanie złożony wniosek co oznacza, że na przełomie grudnia i stycznia pójdziemy do urn aby odwołać Radę Miasta. Inicjatywę przeprowadzenia referendum poparło kilka tysięcy mieszkańców Lubartowa.
  4. Kolekcja medali zawodników MKS Lubartów stale rośnie. Kolejnych 6 zdobyli w minioną sobotę, 26 października podczas zawodów ALMMA w Poznaniu.
  5. Starosta Powiatu Lubartowskiego zaprasza na uroczysty koncert z okazji Święta Niepodległości pn. „Viva Polonia!”. Wydarzenie odbędzie się 8 listopada o godzinie 17. 
  6. Do nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego w tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało 5. podmiotów działających na terenie Powiatu Lubartowskiego. Zwycięzcę już niebawem wybierze Kapituła Nagrody. W oczekiwaniu na finałowe rozstrzygnięcie prezentujemy zgłoszonych kandydatów.
  7. Co to jest  improwizacja, pentatonika, belki i funty, gdzie na Akademii Muzycznej są brudasy – tego wszystkiego mogli dowiedzieć się starsi wychowankowie PMDK w Lubartowie 25.10.2019 r. na spotkaniu „Start Art”, połączonym w tym roku z „Lekcją jazzu”, prowadzoną przez p. Mateusza Obroślaka - nowego nauczyciela PMDK, absolwenta Akademii Muzycznej w Gdańsku.
  8. Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi 34-letniej kobiecie, która w oszustwie na tzw. ,,wnuczka” wyłudziła od mieszkanki powiatu lubartowskiego 5 tyś. zł. Policjanci zatrzymali oszustkę, która została już tymczasowo aresztowana.
  9. MKTR Relaks 27 października zorganizowało Rajd w ramach obchodów Święta Niepodległości oraz Dnia Wszystkich Świętych. Uczestnicy udali się na cmentarze powstańcze w Sobolewie i Nowym Stawie.
  10. 26 października podczas legitymowania trzech młodych mężczyzn policjanci znaleźli narkotyki w samochodowej popielniczce. Mężczyźnie, do którego należały grozi do 3 lat pozbawienia wolności

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.