Informacje - edycja 474, 25.10.2019

25/10/2019

  1. Równo rok temu dług miasta wynosił 21 mln. zł, a tuż przed wyborami kandydat na burmistrza Krzysztof Paśnik wraz z radnymi głośno protestował przeciwko zadłużaniu miasta. Tymczasem w niecały rok ten, który krytykował zarządzanie przez zaciąganie kredytów zdążył już podjąć decyzję o zadłużeniu miasta na kolejne – i tu prosimy o uwagę 16 mln. zł. Czy pieniądze z kredytów pójdą na większe diety dla radnych? O tym w naszym materiale.
  2. Komornik zajął konta w Urzędzie Miasta – to nie żart, ale smutna prawda. W ostatni poniedziałek rozpoczęło się kompromitujące władze miasta wydarzenie, które wcześniej nie miało precedensu. Co ciekawe komornik nie miał by czego szukać w mieście, gdyby burmistrz przelał do 15 lipca wierzycielowi 53 770, 80 zł. Zamiast biegać po wiecach politycznych, jeździć na samorządowe rauty, czy zajmować się tym do czego nie został się wybrany niech burmistrz w końcu weźmie się za robotę – podsumował skandal z komorniczą egzekucją Jacek Tomasiak.
  3. Wojciech Osiecki zrezygnował z mandatu. W jego miejsce wchodzi Wiesława Romańska Serwin. O przyczynach rezygnacji Osieckiego oraz o tym czy nowa radna zasili tzw. dietetycznych radnych, czy też będzie współpracować z Jackiem Tomasiakiem – o tym w naszym materiale.
  4. Od przyszłego tygodnia w Spółdzielni Mieszkaniowej będzie można odebrać kolejne wejściówki, na kolejną imprezę przygotowaną przez Zarząd Spółdzielni. Stali widzowie naszej telewizji wiedzą już, że zbliżają się Andrzejki.
  5. Wiek nie ma żadnego znaczenia jeśli chodzi o integrację i świetną zabawę. Dowodem na to są członkowie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. 23 października w Sali Widowiskowej SM odbył się Dzień Seniora.
  6. W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.
  7. Nawet 5 lat więzienia grozi 39-latkowi z gm. Serniki, który w ubiegły piątek w jednej miejscowości najpierw podpalił stertę bali ze słomy, a zaraz po tym budynek gospodarczy. Został zatrzymany przez lubartowskich policjantów z wydziału kryminalnego.
  8. Ruszyła nowa edycja „Lekcji z ZUS”, czyli zajęć edukacyjnych o ubezpieczeniach społecznych dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Szkoły, które biorą udział w projekcie, do 15 listopada mogą zgłosić uczniów do olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.
  9. Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 86-latka, który wybrał się na grzyby i nie wrócił do miejsca zamieszkania. Mężczyznę odnaleźli policjanci i udzielili mu niezbędnej pomocy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.