Informacje - edycja 473, 18.10.2019

18/10/2019

Gdyby wynik wyborów w Lubartowie decydował, ile posłów mają poszczególne komitety wyborcze w sejmie, to Konfederacja miała by ich ponad 100 – dlaczego, bo w Lubartowie wyniki wyborów są zupełnie odmienne niż te ogólnopolskie. Za tak dużym poparciem dla Konfederacji stoi Jacek Tomasiak, który zajął drugie miejsce za posłem Jakubem Kuleszą. Jako jedyni prezentujemy pełne wyniki z Lubartowa.

To dobrze, że Pan Paśnik w końcu odkrył swoje prawdziwe oblicze, szkoda tylko, że tak oszukał mnie ale także wyborców – tak nawoływanie do głosowania na PSL przez burmistrza podsumował Jacek Tomasiak. Burmistrz, który mocno podkreślał, że był kandydatem Wspólnego Lubartowa poparł w wyborach kandydata, który został przyłapany na jeździe pod wpływem alkoholu.

Jacek Bednarski, Teodor Czubacki, Grzegorz Gregoriwcz, Grzegorz Jaworski, Renata Mazur i Jacek Tchórz nie mają już prawa do posługiwania się nazwą „Wspólny Lubartów” – taką decyzje podjęli kandydaci, którzy startowali ze Wspólnego Lubartowa na radnych. Uchwała o pozbawieniu wymienionej szóstki prawa do posługiwania się nazwą podjęta została jednogłośnie.

To już po raz szósty do Lubartowa zawitały gwiazdy sceny kabaretowej. 12 października na deskach spółdzielczej sceny wystąpił Jerzy Kryszak i Kabaret Skeczów Męczących.

W tym roku po raz szósty miłośnicy biegania na świeżym powietrzu mogli wziąć udział w wydarzeniu o nazwie biegam bo lubię lasy. Jest to cykliczna impreza organizowana przez nadleśnictwo Lubartów.

Uwaga! Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami podszywającymi się w Internecie pod ZUS. W jaki sposób działają oszuści oraz jak nie dac się oszukać? O tym Regionalny Rzecznik ZUS.

Okres jesieni i zimy sprzyja zachorowaniom na grypę. Według Narodowego Instytutu Zdrowia publicznego w czasie od 1 do 7 października 2019 roku w Polsce zarejestrowano ogółem 111.154 zachorowania i podejrzenia zachorowań na grypę. Jak należy się zabezpieczyć i o czym pamiętać w sezonie zachorowań? O tym w naszym materiale.

Śladami Młodej Polski pod koniec września podążali uczniowie klas III z Liceum na Chopina. Maturzyści zwiedzili Kraków, obóz Auschwitz-Birkenau i Częstochowę.

Sportowcy z ZS nr 2 w Lubartowie rok szkolny 2018/2019 zakończyli z pasmem sukcesów. Nowy rok szkolny również rozpoczął się z kolejnymi zwycięstwami. O szczegółach opowiedzą sami uczniowie.

Biedronka azjatycka stała się plagą, która uprzykrza się mieszkańcom naszego miasta. Pojawiają się na oknach, parapetach, futrynach drzwi. Te biedronki mogą być niebezpieczne, a ich ugryzienia zagrażają alergikom.

2 października pierwszoklasiści z Liceum na Chopina  uroczyście wstąpili w szeregi uczniów tej szkoły. Ślubowaniu towarzyszyły też konkursy i zabawy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.