Informacje - edycja 472, 11.10.2019

11/10/2019

 1. Miała być radykalna zmiana, liczenie się z groszem i nie rozstrzyganie postępowań przetargowych za wszelką cenę. Tymczasem burmistrz Krzysztof Paśnik rozstrzygnął przetarg na siłownie. Każdy z nas powinien ucieszyć się z takiego rozwiązania, ale jest jeden mały problem. Przetarg został rozstrzygnięty za kwotę o 49% większą, niż pierwotnie założył manager Lubartowa.
 2. Renata Mazur nie jest już przewodniczącą Rady Nadzorczej w Spółdzielni Mieszkaniowej, wiceprzewodniczącym ale także członkiem rady nie jest Teodor Czubacki. Członkiem rady przestał być także Krzysztof Paśnik. Funkcje przewodniczącego komisji GZM utracił Jacek Tchórz. Nową przewodniczącą wybrana została Anna Marciniak, a jej zastępcą Teresa Wolińska.
 3. Już w najbliższą sobotę w Lubartowie odbędzie po raz szósty odbędzie się kabareton. Mieszkańcy spółdzielni bawić się będą przy skeczach Kabaretu Skeczów męczących oraz Jerzym Kryszaku.
 4. To kolejny tak ogromny sukces spółdzielczych atrakcji. W minioną sobotę, 5 października blisko pół tysiąca osób wzięło udział w wyjeździe do Sandomierza.
 5. 4 października w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego odbył się koncert pn "Muzyczna podróż przez barokową Europę". Klasyczne utwory wykonały Lilianna Stawarz i Alicja Sierpińska.
 6. 28 września Pani Janina Bil mieszkanka naszego miasta obchodził swoje 104 urodziny. Ten przepiękny jubileusz świętowała w gronie najbliższych. Seniorka przyszła na świat 28 września 1915r. jest jedną z najstarszych seniorek w powiecie.
 7. 7.       Kara grzywny i do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 29-latce, która 7 października w stanie nietrzeźwości przywiozła dziecko do szkoły w Skrobowie-Kolonii i spowodowała kolizję drogową.
 8. 13 października odbędą się wybory parlamentarne. Będziemy wybierać posłów i senatorów. Jak poprawnie głosować? Kiedy głos jest ważny? Czy głosujemy na listę czy kandydata? Podpowiadamy, jak nie zmarnować swojego głosu.
 9. Zus przypomina: nowi studenci, którzy pobierają renty rodzinne po zmarłych rodzicach, powinni dostarczyć do ZUS zaświadczenie z uczelni o dalszej nauce jeszcze w październiku. Jeśli spóźnią się, to wypłata świadczenia za październik przepadnie.
 10. 5 października ponad 40 wychowanków Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie - dzieci i młodzieży - wybrało się na integracyjną wycieczkę do Poleskiego Parku Narodowego. O tym co zwiedzali w naszym materiale.
 11. 4 października, w Sernikach doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem trzech samochodów osobowych. O szczegółach sierż. Jagoda Stanicka.
 12. Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje w powiecie lubartowskim kolejne dyżury eksperckie dotyczące nowego świadczenia – 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Odbędą się w Ostrówku (15.10), Abramowie (17.10) i Uścimowie (22.10). 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.