Informacje - edycja 471, 04.10.2019 (Poprawione na wniosek ZKGZL)

04/10/2019

  1. Zapewne radny Gregorowicz po tym, jak zachował się na ostatniej sesji, nie będzie się rozstawał z więziennym pasiakiem – tak to, co wydarzyło się podczas ostatniej sesji skomentował Jacek Tomasiak. W zeszłym tygodniu radni znowu wprowadzili znienacka pod obrady wyjątkowo ważną uchwałę. Mowa o dokumencie, za którym głosował także Grzegorz Gregorowicz, a owa uchwała to powrót do Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej. To już kolejne kontrowersyjne głosowanie – głosowanie bez publiczności, bo uchwała została wprowadzona zza węgła.  
  2. Grzegorz Jaworski i Marek Polichańczuk bez sprzeciwu Renaty Mazur zablokowali możliwość przeprowadzenia rewitalizacji osiedla Garbarskiego. Taki projekt zamierzał przedłożyć radny Jacek Tomasiak razem z Zarządcami z os. Garbarskiego. Dzięki temu projektowi możliwe byłoby zrealizowanie założeń z 2016 roku, kiedy taki projekt wpłynął do Urzędu Miasta. Co ciekawe trzy lata temu Grzegorz Jaworski i Renata Mazur protestowali przeciwko temu, co teraz zostało przegłosowane.
  3. Już w sobotę pół tysiąca mieszkańców spółdzielni wyruszy na największa w historii Lubartowa wycieczkę. Śladami Ojca Mateusza i oglądając perełki historyczne ziemi sandomierskiej lubartowianie spędzą pierwszy październikowy weekend.
  4. Dla zawodników MKS Lubartów to był weekend pelen sukcesów. 4 złote medale. 2 srebrne i jeden brązowy, a wszystko to 29 września w Lubelska podczas zawodów ALMMA BullTerrorChallenge Amatorska Liga Kickboxingu.
  5. 13 października odbędzie się kolejna edycja Biegam bo lubię Lasy, imprezy która corocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Biegł główny na 10km i marsz nordic walking na dystansie 5km, to w programie pojawi się na pewno, ale co poza tym? O tym w naszym materiale.
  6. Niestety,  w Lubartowie mamy coraz mniej krwiodawców, dlatego też z inicjatywy honorowego już krwiodawcy, pana Jarosława Krupki, a we współpracy z Lubartowskim Oddziałem RCKiK w Lublinie zorganizowano akcję mającą na celu pozyskanie nowych krwiodawców.
  7. Od października pierwsza stawka PIT zmniejsza się z 18 do 17 procent. Dotyczy to także emerytów i rencistów, którzy już w październiku odczują wzrost świadczeń „na rękę”. O szczegółach Małgorzata Korba.
  8. Corocznie wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wychowankowie PMDK w Lubartowie biorą udział w tzw „Otrzęsinach”. Nie inaczej było tym razem, 30 września ponad 80 dzieci wzięło udział właśnie w tego typu imprezie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.