Informacje - edycja 469, 20.09.2019

20/09/2019

  1. Nasza stacja jako pierwsza już na początku sierpnia informowała, że złożony projekt uchwały w sprawie obniżki diet ma drugie dno. To Kanał S podał, że może chodzić o fotel przewodniczącego Rady Miasta. I tak właśnie się stało. Po tym jak Jacek Tomasiak sprzeciwił się podwyżce diet, radni złożyli wniosek aby go odwołać i w ostatni wtorek, 17 września, doszło do odwołania Tomasiaka. Nasza stacja wielokrotnie informowała także, kto miał największą chrapkę na stołek przewodniczącego i w tym przypadku także nasze informacje się potwierdziły, bo wskoczył na niego Grzegorz Gregorowicz. Na sesję przyszła grupa mieszkańców Lubartowa. Radny Marek Polichańczuk określił zwolenników Tomasiaka mianem sekty.
  2. Wyjątkowe brzmienia skrzypiec i fortepianu w utworach wykonywanych przez wybitnych muzyków. „Z klasyką przez Polskę” pod taką nazwą odbędzie się koncert muzyki poważnej 4 października w budynku Starostwa Powiatowego w Lubartowie.
  3. 13 października odbędzie się kolejna edycja Biegam bo lubię Lasy, imprezy która corocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Biegł główny na 10km i marsz nordic walking na dystansie 5km, to w programie pojawi się na pewno, ale co poza tym? O tym w naszym materiale.
  4. Od 18 września do 10 listopada we wnętrzach kozłowieckiego pałacu można podziwiać prace artystów plastyków, które przedstawiają pałac i park w Kozłowce w towarzystwie barw zmieniających się wraz z porami roku, a także lubelskiego starego miasta. W miniony wtorek odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Między światłem a kolorem”.
  5. Od października osoby niesamodzielne mogą liczyć na nowe świadczenie, tzw. 500+. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjął już ponad tysiąc wniosków, a sami zainteresowani mają wiele pytań, dlatego lubartowski inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych organizuje dyżury ekspertów w gminach.
  6. Grupa TSR zaprasza na kolejną, już IX edycję Rajdu "Rodzinnie na Rowerach". Rajd wyruszy o godz. 10.00 z placu przed Dworcem PKP w Lubartowie w kierunku Lasów Kozłowieckich. Trasa rajdu liczy 27 km.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.