Informacje - edycja 468, 13.09.2019

13/09/2019

  1. Wszyscy radni, którzy na ostatniej sesji przegłosowali wniosek o podwyżce diet, znowu zwołują nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta – tym razem aby odwołać przewodniczącego rady Jacka Tomasiaka.
  2. „Gdybym miał podjąć decyzję jeszcze raz to ponownie zagłosowałbym przeciwko podwyżce diet radnym rady miasta” – tak podsumował Tomasiak wniosek radnych o odwołanie go z funkcji przewodniczącego Rady Miasta. Pod wnioskiem podpisało się 18 radnych w tym Jacek Bednarski, Jacek Tchórz, Renata Mazur, Grzegorz Jaworski, Teodor Czubacki oraz ojciec dietetycznej uchwały Grzegorz Gregorowicz czyli ci, którzy razem z Tomasiakiem tworzyli przed wyborami Wspólny Lubartów.
  3. W zeszłym tygodniu informowaliśmy o uruchomieniu środków w ramach budżetu obywatelskiego, gdzie burmistrz Krzysztof Paśnik uznał, że nie zmieni przed zabezpieczeniem środków regulaminu. Tym samym wykluczył mieszkańców Wspólnot i Spółdzielni z możliwości składania projektów na nieruchomościach, które zamieszkują. Jednocześnie zaznaczył, że inwestycje zaplanowane na ten rok są realizowane, a inne będą już za chwilę. Dzisiaj wracamy do tematu i sprawdzamy jak wyszły przetargi oraz czy osiedle garbarskie ma szansę na rewitalizację.
  4. Pół tysiąca chętnych na wyjazd do Sandomierza, i dwa tysiące osób, które zdecydowały się uczestniczyć w tegorocznym kabaretonie. Zakończyły się zapisy na dwie pierwsze atrakcje. W zeszłym tygodniu prezes Tomasiak zapowiedział jeszcze jedno przedsięwzięcie, czyli koncert patriotyczny „Dźwięki wolności – od Moniuszki do współczesności”. 
  5. Blisko 350 osób pobiegło charytatywnie w VI edycji lubartowskiego półmaratonu pn. „Bez Granic”, który odbył się 8 września. Celem tegorocznej zbiórki było leczenie Alicji Baraniak, mieszkanki powiatu lubartowskiego.
  6. 7 września na placu przed UM odbył się Festiwal na Ludową Nutę.  Na scenie wystąpiły kapele ludowe z Lubelszczyzny oraz artyści z naszego miasta. O tym, że czytanie książek wpływa pozytywnie na rozwój człowieka powinno się mówić jak najwięcej. Popularyzacja czytelnictwa,  zwrócenie  uwagi na bogactwo polskiej literatury to cele Narodowego Czytania, czyli akcji której przewodniczy Para Prezydencka. W tym roku prezydent Andrzej duda z małżonką zaproponowali do czytania Polskie Nowele. Do akcji włączyła się MBP im. Adama Mickiewicza w Lubartowie oraz ZS 2.
  7. Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie otrzymał dofinansowanie na realizację kolejnych projektów międzynarodowej wymiany młodzieży Erasmus+.  Jakie działania będą realizowane oraz z jakimi krajami zostanie podjęta współpraca? O tym w naszym materiale?
  8. Już ponad 1 tys. wniosków o 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji wpłynęło do ZUS w województwie lubelskim. Działa też specjalna infolinia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z informacjami o nowym świadczeniu. W załączeniu pierwsze podsumowanie.
  9. Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje że od 2 do 6 września na terenie naszego powiatu powstało 16 zdarzeń w tym 7 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.