Informacje - edycja 467, 06.09.2019

06/09/2019

  1. To już pewne. W Lubartowie odbędzie się referendum w sprawie odwołania Rady Miasta. Cześć mieszkańców domaga się odwołania także burmistrza Krzysztofa Paśnika. Informacją, którą podajemy jako pierwszą w dzisiejszym wydaniu jest ta, że w ostatni wtorek wpłynął wniosek w sprawie odwołania samej Rady.
  2. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta burmistrz Krzysztof Paśnik przedłożył w trybie nadzwyczajnym dokument, zgodnie z którym wyeliminował z budżetu obywatelskiego mieszkańców spółdzielni mieszkaniowej oraz wspólnot mieszkaniowych. Co istotne za przyjęciem dokumentu głosowali radni Wspólnego Lubartowa – ci sami radni, którzy jeszcze niedawno w mocnych słowach krytykowali tego typu przedsięwzięcia. Przeciwko przyjmowaniu dokumentu zagłosowali radni Jacek Tomasiak, Wojciech Osiecki oraz radni Prawa i Sprawiedliwości.
  3. Wyjazd do Sandomierza to pierwsza z atrakcji jakie czekają na mieszkańców spółdzielni już w październiku. Także w październiku do spółdzielni przyjedzie Jerzy Kryszak oraz Kabaret Skeczów Męczących. Kiedy, gdzie i na jakich warunkach będą wydawane wejściówki o tym w naszym materiale.
  4. 3 września w Lubartowskim szpitalu po trzymiesięcznym remoncie otworzono  Oddział Położniczo-Neonatologiczny. Nowoczesne pomieszczenia, wyposażenie i nowy sprzęt, a wszystko to dzięki Fundacji Polsat oraz marce Pampers.
  5. 2 września blisko 900 uczniów rozpoczęło naukę w murach ZS nr 2 w Lubartowie. Ten rok szkolny jest szczególnym wyzwaniem dla dyrekcji i pedagogów ze względu na podwójne pierwsze klasy. Dyrektor ZS 2 p. Anna Wójtowicz jednak uspokaja, systemu dwóch zmian nie będzie.
  6. „Z klasyką przez Polskę” to nazwa cyklu koncertów kameralnych, który zawitał również do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. 29 sierpnia w Kaplicy pałacowej wystąpili wybitni artyści Sławomir Tomasik skrzypce oraz Robert Morawski fortepian.
  7. Już wkrótce w Spółdzielni Mieszkaniowej rozpocznie się kolejny sezon treningów Karate. Kto może wziąć udział, gdzie się zgłosić, aby się zapisać oraz kiedy ruszają treningi, wszystko w naszym materiale.
  8. Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 1 października zacznie rozpatrywać wnioski o nowe świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji (tzw. 500+ dla dorosłych niepełnosprawnych). Już teraz ZUS udostępnił formularz wniosku.
  9. 80 dzieci na wesoło i kolorowo spędziło dwa wakacyjne tygodnie w PMDK w Lubartowie. A wraz z zakończeniem wakacji nadszedł czas na ich podsumowanie.
  10. 13 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzików w Szachach Szybkich i Błyskawicznych to sukces 6 letniej Weroniki Dajek reprezentantki LUKS Lubartów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.