Informacje - edycja 466, 30.08.2019

30/08/2019

1.      Podwyżka diet i sprzeciw wobec obniżki opłat za ścieki, tymi tematami zajmiemy się za chwilę. Dzisiejsze wydanie zaczniemy od miłej wiadomości. Prawie 5 tys. osób poparło kandydaturę Jacka Tomasiaka do sejmu. Podpisy zbierane były tylko przez tydzień. Sam Tomasiak nie kryje wzruszenia z postawy mieszkańców Lubartowa.

2.      Dzięki burmistrzowi Krzysztofowi Paśnikowi radni będą mieli większe diety. O sesji, która obyła się 23 sierpnia mało kto wiedział bo burmistrz chciał, aby odbyła się ona w trybie nadzwyczajnym. To co wydarzyło się tego dnia z pewnością przejdzie do historii Lubartowa razem z tymi, którzy tylnymi drzwiami wprowadzili pod obrady najbardziej kontrowersyjną od kilkunastu lat uchwałę – uchwałę o podwyżce diet.

3.       Roczny koszt podwyżki diet to ponad 120 tys. zł. – dlaczego o tym mówimy? Bo na tej samej sesji ci sami radni, którzy podwyższyli sobie diety zagłosowali – i tu prosimy o uwagę – przeciwko obniżeniu opłat za ścieki. Projekt poprawki wniósł Jacek Tomasiak, a za obniżką oprócz tego ostatniego głosował tylko Wojciech Osiecki.

4.       7 września po raz pierwszy na placu przed UM odbędzie się Festiwal na Ludową Nutę, który już na stałe wpisał się w muzyczne tradycje Lubartowa. Tegoroczny koncert Honorowym Patronatem Objął Burmistrz Miasta Lubartów, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Wojewoda Lubelski.

5.      Sierpień był miesiącem bardzo intensywnym szczególnie dla Andrzeja Orłowskiego, biegacza z MKS Lubartów,. Na koncie sportowca pojawiły się nowe trofea, o których opowie sam Andrzej.

6.      Lubartowscy kryminalni zatrzymali 24-letnią mieszkankę Biłgoraja, która jest podejrzana o dokonanie szeregu oszustw. Za popełnione przestępstwa kobiecie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

7.      Przedsiębiorcy mogą teraz szybko i samodzielnie tworzyć w systemie ZUS dokumenty, których potrzebują dla innych instytucji i banków. Taki dokument jest tak samo ważny jak utworzony przez pracownika ZUS i ma elektroniczną pieczęć. O szczegółach Małgorzata Korba.

8.      Lubartowscy policjanci zatrzymali 47-latkę, która zatrudniona jako niania do opieki nad dwójką dzieci, okradała swoich pracodawców. Jej łupem padły pieniądze i biżuteria. Opiekunce grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.