Informacje - edycja 465, 23.08.2019

24/08/2019

1. Czy Lubartów będzie miał w końcu swojego posła? Odpowiedź na to pytanie będziemy znali 13 października. Oficjalnie swój start potwierdziły dwie osoby. Pierwszą z nich jest Ewa Zybała, która wystartuje z list Prawa i Sprawiedliwości, drugi kandydat to Jacek Tomasiak, który o mandat posła ubiegać się będzie z list Konfederacji.

2. Od sierpnia radykalnie wzrosły opłaty za ciepło. To już trzecia podwyżka w tym roku. przypomnijmy, że na początku roku wzrosły opłaty za śmieci a w czerwcu zdrożała woda i ścieki. Tymczasem radni z Grzegorzem Gregorowiczem na czele  zamiast przygotowywać uchwały zmniejszające obciążenia dla naszych kieszeni dbają o swoje diety, i zamierzają je podnieść o ponad 100%. Inaczej postąpili radni Jacek Tomasiak oraz Wojciech Osiecki, którzy mają konkretne rozwiązania jak obniżyć opłaty.

3. 7 września po raz pierwszy na placu przed UM odbędzie się Festiwal na Ludową Nutę, który już na stałe wpisał się w muzyczne tradycje Lubartowa. Tegoroczny koncert Honorowym Patronatem Objął Burmistrz Miasta Lubartów, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Wojewoda Lubelski.

4. Takiego wydarzenia jeszcze nie było. 15 sierpnia na dziedzińcu Pałacu Zamoyskich w Kozłówce odbyła się plenerowa realizacja opery „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki, wybitnego dzieła z XIX wieku. Na scenie wystąpili soliście Teatru Wielkiego w Poznaniu, chór i orkiestra Teatru Muzycznego w Lublinie oraz Zespół Pieśni i tańca „Powiśle”. Wydarzenie zgromadziło tysiące widzów.

5. W najbliższy weekend 24 i 25 sierpnia Grupa twórców internetowych i streamerów będzie grała charytatywnie, zbierając pieniądze dla Trenera Wiesława Nowaka,  który walczy o powrót do zdrowia.

6. Kryminalni zatrzymali 18-latka, u którego ujawnili narkotyki. Młody mężczyzna na widok funkcjonariuszy wyrzucił je przez okno swojego pokoju. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

7. Teraz zwolnienie lekarskie możemy mieć pod kontrolą. Pacjent może dostawać szybkie informacje o swoich nowych e-zwolnieniach smsem lub e-mailem. Wystarczy, że zarejestruje się w internetowej platformie ZUS-u i subskrybuje interesujące go powiadomienia.

8. Już niebawem usłyszymy dźwięk pierwszego dzwonka szkolnego. Dla pierwszoklasistów jest to bardzo stresujący moment. Warto więc przygotować swoje dziecko, aby ten etap przeszło jak najłagodniej. W poniższej informacji wskażemy Państwu kilka cennych wskazów.

9. Lubartowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną i córką oraz o kierowanie gróźb karalnych do członków rodziny.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.