Informacje - edycja 464, 16.08.2019

16/08/2019

1. Dzisiejsze wydanie informacji zaczynamy od sensacyjnego oświadczenia Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość, a dotyczącego podwyżki diet. „Zdaniem klubu PiS obowiązujące stawki diet pozwalają na rekompensatę kosztów związanych z wykonywaniem mandatu radnego. Nie rozpoczynajmy pracy od decyzji podwyżkowej, w sytuacji gdy za wcześnie aby mówić o efektach czy też wynikach naszej wspólnej pracy. Sprawowanie mandatu radnego nie powinno być kojarzone z dobrze płatną, dodatkową posadą.” To tylko niektóre cytaty z dokumentu o którym szerzej w naszym materiale.

2. Radykalne obniżenie opłat za zajęcie pasa ruchu drogowego to podstawowe założenia programu Wyborczego Wspólnego Lubartowa. Podczas ostatniej sesji radni, którzy w kampanii wyborczej obiecywali tani internet mieli okazję udowodnić, że to co było mówione podczas kampanii będzie także wdrażane po wyborach. Okazało się jednak, że obietnice wyborcze to jedno, a ich realizacja to zupełnie coś innego przynajmniej dla niektórych z nich. 

3. Od szkolnych lat był bardzo aktywny fizycznie, ale w 2017 roku wszystko się zmieniło, wystartował w półmaratonie lubartowskim i bieganie stało się jego pasją i przyniosło mu pasmo sukcesów. Mowa o Andrzeju Orłowskim reprezentującym MKS Lubartów.

4. ZS nr 2  przy ul. Chopina w Lubartowie zdobył I nagrodę w VII edycji projektu „Innowacyjna Szkoła”.  Czym wyróżnia się lubartowski Chopin na tle wielu renomowanych szkół w naszym województwie? O tym mówimy w poniższym materiale.

5. Zakład Ubezpieczeń Społecznych podsumował wyniki kontroli zwolnień lekarskich. W pierwszym półroczu lekarze musieli skrócić blisko 300 zwolnień. O szczegółach Małgorzata Korba.

6. 8 sierpnia w Łucce doszlo do wypadku drogowego. Poszkodowana została jedna osoba.

7. Ponad 18 milionów listów z informacją o stanie konta trafiło do ubezpieczonych. ZUS zakończył wysyłkę na trzy tygodnie przed planowanym terminem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.