Informacje - edycja 462, 02.08.2019

02/08/2019

  1. Jak nieoficjalnie dowiedziała się nasza redakcja już 21 sierpnia, do burmistrza miasta wpłynie wniosek o odwołanie rady miasta Lubartów. Oznacza to, że jeszcze na jesieni pójdziemy do urn aby odwołać radę. Najprawdopodobniej referendum lokalne odbędzie się tego samego dnia co wybory do sejmu i senatu. Mimo zeszłotygodniowych zapowiedzi referendum żaden z radnych, którzy podpisali się pod projektem podwyżek autorstwa Grzegorza Gregorowicza nie wycofał się z popierania dokumentu. Radny Marek Polichańczyk określił dietę – i tu prosimy o uwagę: wynagrodzeniem radnych.
  2. Ponad dwa tygodnie temu ujawniliśmy co dzieje się w altanach śmietnikowych. Okazuje się, że mimo twardych dowodów na mieszanie segregowanych odpadów w poczynaniach firmy odbierającej odpady nie widzi nic złego dyrektor Biura Związku Ewa Badyoczek-Brzyska. Powołuje się ona na zapisy umowy, która wg. niej pozwala na tego typu praktyki. Wypowiedź Brzyskiej zacytował Dziennik Wschodni oraz Wspólnota, ale tylko naszej redakcji udało się dotrzeć do umowy, a co w niej jest zapisane oraz czy rację ma Pani dyrektor o tym w naszym materiale.
  3. 30 lipca w Sali Rycerskiej w budynku starostwa odbyło się spotkanien edukacyjne skierowane do osób starszych pn Senior na Drodze zorganizowane przez Ministerstwo Infrastruktury, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Policję.
  4. 2000km w 26 dni tyle kilometrów pokonał p. Janusz Kobyłka dla podopiecznych fundacji Stella podczas rajdu, który nasza telewizja objęła patronatem i jako jedyni prezentujemy ujęcia prosto z trasy rajdu. Co więcej, niezwłocznie po zakończeniu rajdu pan Janusz nas odwiedził, aby specjalnie dla Państwa przekazać wrażenia z rajdu.
  5. 1 sierpnia przypadła 75. Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia we wszystkich miastach Polski, również w Lubartowie o godzinie 17:00 zabrzmiały dźwięki syren aby uczcić pamięć tej największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie.
  6. Niespełna na kilka dni przed wydaniem informacji dostaliśmy informację od mieszkańców, że przy ul. słowackiego pojawiła się żmija mierząca około 1m. w okolicy pojawiła się panika. A niepotrzebnie. Zapytaliśmy specjalistę o to, jak się zachować w przypadku spotkania z tym gadem oraz w jaki sposób tego spotkania można uniknąć.
  7. 27 lipca w LOKu odbył się koncert charytatywny dla podopiecznych Fundacji Stella z Lubartowa. Na scenie wystąpili Anna Kutkowska-Kass, Zofia Małas i Aleksandra Rudzińska.
  8. Do dwóch wypadków doszło 28 lipca na terenie powiatu lubartowskiego. W Woli Lisowskiej kierująca pojazdem marki Fiat, z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. Z kolei w Lisowie, na kierującego fiatem najechał motocyklista.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.