Informacje - edycja 461, 26.07.2019

26/07/2019

1.      Jarosław Kaczyński oraz Grzegorz Schetyna zajmą się projektem uchwały, pod którym podpisali się radni startujący z Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej. Jednak to nie koniec tego, co dzieje się wokół projektu uchwały, pod którym podpisało się 16 radnych, a dotyczy podwyżek diet o ponad 100%. Najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu zawiąże się komitet referendalny w sprawie przeprowadzenia referendum dotyczącego odwołania Rady Miasta. Mieszkańcy Lubartowa inicjatywę szesnastki określili „dietetyczną koalicją”, ale nie o odchudzaniu szczególnie portfeli mówią wyborcy. 

2.      W spółdzielni mieszkaniowej dobiegają końca prace związane z rewitalizacją. Na przyszłych placach zabaw stoją już urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu oraz huśtawki. Nie byłoby tak ogromnych inwestycji, gdyby nie ponad trzynastoletnia praca ludzi oddanych spółdzielcom.

3.      Równo za miesiąc na murawę przy ul. Parkowej wybiegnie biało-niebieska jedenastka. Klub przed rundą jesienną został wzmocniony nowymi zawodnikami, a prezes Maciej Jaworski dąży do awansu. To wszystko powoduje, że kibice Lewartu z pewnością mogą oczekiwać na wyjątkowe emocje. Lubartowskiej Jedenastce kibicuje także Spółdzielnia Mieszkaniowa, która już kolejny raz przygotowała wejściówki dla kibiców.

4.      W minioną niedzielę 21 lipca w Kozłówce obchodzono imieniny trzech wyjątkowych pań – Anny, Anieli i Róży. Miłością darzyły wszystko, co piękne i dobre – dzieci, kwiaty, sztukę. I właśnie tak obchodzono ich święto w Kozłówce.

5.      21 lipca odbyły się uroczystości miejskie z okazji 75. Rocznicy Wyzwolenia Lubartowa, w których udział wzięli przedstawiciele władz miasta oraz mieszkańcy.

6.      Lubartów znalazł się na liście 94 miejsc, w którym odbędzie się akcja mająca uświadomić seniorów o zagrożeniach ale i zasadach obowiązujących w ruchu drogowym. Spotkanie odbędzie się 30 lipca w Sali rycerskiej starostwa Powiatowego.

7.      20 lipca na placu przed UM odbył się koncert Orkiestry Dętej OSP pn „Na ludową nutę”

8.      W Polsce liczba Ukraińców ubezpieczonych w ZUS w ciągu kilku ostatnich miesięcy rosła, tymczasem w województwie lubelskim – spadła. Tę lukę częściowo zapełniają teraz Białorusini. O szczegółach Maciej Raszewski.

9.      Oficer Prasowy PSP w Lubartowie informuje ze od 15 do 21 lipca w powiecie lubartowskim powstaly 24 zdarzenia, w tym 15 pozarów i 9 miejscowych zagrożeń.

10.  22 lipca w lesie w m. Wandzin został znaleziony pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Jak się okazało, mieszkaniec Lublina, który go odnalazł przy użyciu wykrywacza metalu, posiadał pozwolenie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.