Informacje - edycja 460, 19.07.2019

19/07/2019

1.      Zaczynamy od informacji z ostatniej chwili. Jak donosi Dziennik Wschodni radni Rady Miejskiej w Lubartowie zamierzają podnieść sobie diety o – i tu prosimy o uwagę o ponad 100%. Dzisiaj radny otrzymuje dietę w wysokości ok. 600 zł, po podwyżce dostanie ponad 1200 zł, a w nowym roku jeszcze więcej. Pod projektem uchwały nie podpisał się Przewodniczący Jacek Tomasiak, który krytykuje tak ogromne podwyżki.

2.      Mieszkańcom Spółdzielni Mieszkaniowej należą się przeprosiny – tak podsumował skandaliczne zapisy monitoringu w spółdzielczych śmietnikach podsumował prezes Jacek Tomasiak. Co takiego nagrały kamery oraz kto powinien przeprosić mieszkańców bloków o tym w naszym materiale.

3.      W miniony piątek Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej wybrała nowego prezesa. Szefem PGK został Sławomir Czerniak, który na owym stanowisku zastąpił Tomasza Marzędę. Jako pierwsi prezentujemy krótki wywiad z nowym prezesem.

4.      Tegoroczne uroczystości Święta Policji miały charakter wyjątkowy.  W tym roku przypada 100. Rocznica Powstania Polskiej Policji, a dodatkowo do użytku został oddany nowy budynek Komisariatu Policji w Kocku. Uroczystość odbyła się 17 lipca.

14 lipca odbył się pierwszy bieg jeziora Firlej. Impreza zgromadziła łącznie kilkuset miłośników sportu.

6.      Już po raz kolejny Kock znalazł się na trasie Festiwalu Śladami Singera, w programie którego są liczne warsztaty i widowiska artystyczne z udziałem artystów z całego świata.

7.      Anny, Anki i Aneczki spotkają się 28 lipca w Lubartowie. Tego dnia odbędzie się „Lubartowskie Annowanie”, czyli ogólnopolski zjazd pań o tym imieniu.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie kupiło drugi krwiobus, który ma pomóc w pozyskiwaniu Honorowych Krwiodawców. Dzięki temu będzie można zwiększyć częstotliwość akcji terenowych i jeszcze skuteczniej docierać do mieszkańców województwa lubelskiego, aby mogli oddawać krew. Specjalistyczny autobus kosztował prawie 3 mln zł.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.