Informacje - edycja 459, 12.07.2019

12/07/2019

  1. Brak zapisu w protokołach z kilku godzin obrad to zadaniem dyrektor Biura Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej Ewy Badyoczek-Brzyskiej to żadne fałszerstwo. Według Jacaka Tomasiaka, który podczas zgromadzenia ujawnił rażące braki w protokołach, fakt pominięcia ważnych informacji jest niedopuszczalny. Czy faktycznie ktoś sfałszował protokoły – o tym w naszym materiale.
  2. W ostatni wtorek uruchomione zostały nowoczesne wiaty śmietnikowe na terenach Spółdzielni Mieszkaniowej. Czy mieszkańcy segregują odpady oraz czy ktoś został przyłapany na innym niż zadeklarował wyrzucaniu odpadów – o tym w naszym materiale.
  3. Lewart Lubartów ma nowego prezesa. Został nim Maciej Jaworski, który zapowiada wzmocnienia drużyny oraz walkę o awans do trzeciej ligi. Lubartowska jedenastka ma także nowego trenera. Kto poprowadzi drużynę podczas rundy jesiennej o tym w naszym materiale.
  4. Już po raz kolejny międzynarodowy festiwal zawita do Kocka. IX edycja festiwalu Śladami Singer odbędzie się 15 i 16 lipca.
  5. Minął rok odkąd w ZUS w Lublinie działa specjalny wydział, który rozpatruje sprawy o emerytury i renty Polaków mieszkających w Irlandii i osób, które mają okresy pracy polsko-irlandzkiej. Dotychczas wpłynęło do niego 4,4 tys. wniosków o takie świadczenia. Rozpatrywanie spraw teraz przyspieszy, bo od 1 lipca ZUS korzysta z międzynarodowego systemu elektronicznej wymiany danych.
  6. 7 lipca lubartowscy policjanci ujawnili woreczki z narkotykami podczas kontroli. Dodatkowo badanie przenośnym urządzeniem wykazało, że 28-latek kierował samochodem pod wpływem środków odurzających.
  7. Lubartowska straż pożarna informuje, że od 1 do 7 lipca w powiecie lubartowskim miały miejsce 24 zdarzenia, w tym 11 pożarów i 13 miejscowych zagrożeń.
  8. Za bezprawne wywołanie alarmu będzie odpowiadał 30-latek, który 11 lipca w nocy zadzwonił po pomoc twierdząc, że ma bóle w klatce piersiowej. Jak się okazało mężczyzna był pijany i chciał aby karetka odwiozła go do domu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.