Informacje - edycja 458, 05.07.2019

05/07/2019

1. Wszyscy radni podczas ostatniej, piątkowej sesji Rady Miasta, zagłosowali za uchwałą w sprawie udzielenia absolutorium burmistrzowi Krzysztofowi Paśnikowi. Podczas debaty wywiązała się dyskusja, gdzie część z radnych starała się wykazać, że sukcesy Paśnika, to zasługa byłego burmistrza. Owi radni nie potrafili jednak wskazać, co dokładnie odziedziczył po Januszu Bodziackim Paśnik.

2. Tej zmiany po wyborach domagali się mieszkańcy Lubartowa, którzy mają już dosyć ciągłych podwyżek wody i ścieków. W lipcu dzięki działalności Tomasza Marzędy nastąpiła kolejna a druga z trzech podwyżka. Tuż przed kolejnym wzrostem opłat ze swojej funkcji zrezygnował autor wniosku o podwyżkę, czyli prezes Marzęda. Lepiej późno niż wcale, tak zmiany w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej skomentował Jacek Tomasiak.

3. Już w najbliższy wtorek uruchomione zostaną nowe wiaty na spółdzielczych osiedlach. Od tego dnia mieszkańcy osiedla Szaniawskiego, Zgoda oraz Garbarskiego nie dostaną się do śmietników bez specjalnych pestek.

4. 30 czerwca w Lubartowie odbyły się zawody nordic walking pod patronatem Burmistrza Miasta Lubartów. Organizatorem imprezy był MOSiR, ArtFit oraz urząd Miasta.

5. Zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna, a wszystko to podczas Biegu Jeziora Firlej, który odbędzie się 14 lipca. W programie 5km trasa Nordic Walking, bieg dziecięcy, sprint młodzieżowy oraz bieg główny na dystansie 5km.

6. Integracja, wspólne spędzenie czasu i rodzina jako wartość niezwykła. Już po raz kolejny pokazano to podczas Święta Rodziny. Raz na ludowo.

7. 1 lipca w Wandzinie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. 65-letni mężczyzna podczas sprawdzania poziomu wody w studni wpadł do jej środka. Szczegóły w poniższym materiale.

8. Od kilku tysięcy do pół miliona złotych dofinansowania mogą zdobyć pracodawcy, którzy chcą poprawić bezpieczeństwo pracy w swoich zakładach. W połowie lipca ruszy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych konkurs dla płatników składek. Szczegóły Małgorzata Korba, Regionalny Rzecznik ZUS.

9. 30 czerwca nietrzeźwy 44-letni kierowca BMW wpadł w ręce funkcjonariuszy z Kamionki. Oprócz stanu nietrzeźwości, mężczyzna kierował mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.