Informacje - edycja 457, 28.06.2019

28/06/2019

Remont obiektu przy Zielonej

Termomodernizacja na os. Popiełuszki

Pan Janusz rozpoczyna rajd

O działalności muzycznej Marka Majewskiego

Straż Pożarna informuje

Uważaj na oszustwa

Zachowaj bezpieczeństwo w czasie upałów

1.      Tylko nasza stacja informowała o wartej kilka milionów inwestycji, która już niebawem powstanie w Lubartowie. Co istotne, z prawie 8 milionów zł, prawie 6 wpłynie z funduszy strukturalnych. Żadna z gazet, ani żaden portal internetowy nie zauważył także, że wspomniana inwestycja ruszyła ostro z kopyta i już w przyszłym tygodniu rozpoczynają się prace, mocno innowacyjne jak na Lubartów. Chodzi o rewitalizację obiektu przy ul. Zielonej czyli inwestycje prowadzoną przez Spółdzielnię Mieszkaniową.

2.      W zeszłym tygodniu informowaliśmy o ogromnych inwestycjach prowadzonych przez spółdzielnię na osiedlach Zgoda, Szaniawskiego oraz Garbarskim. Warto jednak wskazać, że po drugiej stronie Lubartowa, a dokładnie na os. Popiełuszki także trwają prace na ogromną skalę, a Zarząd Spółdzielni przygotował dokumentację na rewitalizację dróg oraz obiektów towarzyszących. Pomysł prezesa Jacka Tomasiaka oraz Zarządu został zaakceptowany przez Radę Nadzorczą i prace już trwają, naszej redakcji udało się także dowiedzieć, że także burmistrz Krzysztof Paśnik planuje realizację wniosku z budżetu obywatelskiego – wniosku Jacka Bednarskiego.

3.      Już pierwszego lipca Pan Janusz Kobyłka staruje w ponad 2000km trasę, a wszystko po to, aby zbierać pieniądze na rehabilitację podopiecznych Fundacji Stella z Lubartowa. Przed samym startem udało nam się spotkać z p. Januszem, ale też dziećmi i przedstawicielami Fundacji, dla których całe to zamieszanie.

4.      Od ponad 20 lat zajmuje się muzyką. Jest liderem zespołu, ale też tworzy solowo. Artysta ściśle związany z Lubartowem, za swoją działalność otrzymał nagrodę Burmistrza Miasta Lubartów. O działalności Marka Majewskiego w poniższym materiale

5.      Straż Pożarna w Lubartowie informuje, że od 17 do 23 czerwca na terenie powiatu lubartowskiego powstały 33 zdarzenia, w tym 4 pożary, 27 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

6.      Kto nie da się skusić na mega atrakcyjne obniżki cen? Koniec czerwca to czas łowów dla fanów wyprzedaży, ale i jeden z najaktywniejszych momentów roku dla internetowych złodziei. Nie daj się puścić z torbami.

7.      W ostatnim czasie temperatury sięgają bardzo wysokich wartości. Upał niesie za sobą wiele zagrożeń Apelujemy, więc o zachowanie zasad bezpieczeństwa.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.