Informacje - edycja 456, 21.06.2019

21/06/2019

1. Sezon turystyczny nad jeziorem Firlej oficjalnie jeszcze się nie rozpoczął, a pierwsza ofiara utonięcia już jest. W poniedziałek po godzinie 13 wyłowiono zwłoki 33-letniego mężczyzny.

2. W minionym tygodniu w spółdzielni mieszkaniowej uruchomionych zostało kolejne ok. 20 kamer monitoringu – co oznacza, że tych urządzeń jest już – i tu prosimy o uwagę aż 160. Nowe kamer zamontowane zostały w wiatach śmietnikowych i jest to kolejny etap finalizowania nowoczesnego systemu monitorującego system zagospodarowania odpadów. jako pierwsi prezentujemy z najnowszych urządzeń.

3. Wspólny Lubartów podczas kampanii wyborczej obiecał m.in. realizacje inwestycji wybranych przez mieszkańców Lubartowa w ramach Budżetu Obywatelskiego. Burmistrz Krzysztof Paśnik, który z tego samego komitetu startował i co ważne wygrał wybory tym razem rozpoczął inwestycję przy os. Garbarskim. Jeżeli tempo prac zostanie zachowane, to Paśnik będzie pierwszym burmistrzem w historii, który zrealizował w naszym mieście wszystkie inwestycje wybrane przez mieszkańców.

4. Na tereny spółdzielni mieszkaniowej wjechały kolejne ciężkie urządzenia. Po zrewitalizowanych osiedlach prezes Tomasiak stawia kropkę nad „i”. W zeszłym tygodniu rozpoczęły się prace przy kolejnych kilku placach zabaw oraz siłowniach. Dzieci na nowe obiektu wbiegną jeszcze w wakacje.

5. Przez 3 dni, czyli 14, 15 i 16 czerwca Lubartów gościł wielodzietne rodziny z całej Polski. W ramach VII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin uczestnicy zwiedzali zabytki naszej okolicy uczestniczyli w różnorodnych warsztatach oraz spotkali się z premierem Mateuszem Morawieckim.

6. 17 czerwca na deskach Miejskiego Amfiteatru wystąpili mali artyści z Przedszkola Motylek. Tym samym pożegnali rok przedszkolny.

7. 13 czerwca w PMDK w Lubartowie już po raz 6 odbyła się wystawa pn „Koloroskop”.

8. W środę 19 czerwca w murach szkoły podstawowej nr 1 w Lubartowie 8 klas i 3 gimnazjum.

9. 18 czerwca nad jeziorem Firlej obyła się akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, mająca przestrzegać szczególnie najmłodszych przed niebezpieczeństwami, jakie niesie za sobą nieodpowiedzialne kąpanie.

10. 19 czerwca w ZS nr 2 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Tegoroczna uroczystość była wyjątkowa, ponieważ pożegnano ostatnie klasy gimnazjalne.

11. Tatusiowie coraz chętniej biorą urlopy ojcowskie. Natomiast nadal tylko sporadycznie korzystają z macierzyńskiego lub rodzicielskiego. ZUS podsumowuje dane z województwa lubelskiego.

12. Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 16-latek, który w niedzielę na terenie gm. Abramów kierował pojazdem marki Skoda. Teraz nastolatek za swój czyn odpowie przed sądem.

13. ZUS rozpoczął wysyłkę „Informacji o stanie kont ubezpieczonych”. W woj. lubelskim dostanie ją około milina osób. A w niej: podsumowanie zgromadzonych składek emerytalnych i - dla części osób - także prognoza przyszłej emerytury

14. Zaciekła, ognista, pełna smaku, ale i delikatna w brzmieniu polska artystka z Brukseli, a pochodząca z Lubartowa JoBee Project, współpracowała ze znanym belgijskim producentem, aby podgrzać atmosferę na lato. 19 czerwca odbyła się premiera singla i teledysku „Burning Sense”.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.