Informacje - edycja 455, 14.06.2019

14/06/2019

1.      Podczas najbliższej sesji przyjęty zostanie regulamin utrzymania porządku i czystości w Lubartowie. Miesiąc wcześniej, bo już w połowie maja burmistrz Krzysztof Paśnik przedłożył projekt regulaminu mieszkańcom Lubartowa, aby ci ostatni wnieśli do propozycji uchwały poprawki. Finałem prawie miesięcznych konsultacji było spotkanie w urzędzie miasta, podczas którego zebrani dyskutowali nad nową konstytucją śmieciową. Co zatem zmieni się w nowym systemie zagospodarowania odpadów – o tym w naszym materiale.

2.      W ubiegłym roku pokonał ponad 3000km dla chorej Bianki, jednak na tym nie kończy. Już na początku lipca p. Janusz Kobyłka rusza w rajd pn 4 kąty Polski. Tym razem zebrana podczas rajdu suma zostanie przekazana na rehabilitację podopiecznych Fundacji Stella z Lubartowa.

3.      O tym wydarzeniu mówiliśmy w poprzednich informacjach. Dziś czas na podsumowanie i wyniki, mowa o III Turnieju Szachowym z okazji Dnia Dziecka, który odbył się 6 czerwca.

4.      To już tradycja. Koło wędkarskie Staw z Lubartowa po raz kolejny zorganizowało „Dzień Dziecka z wędką”. Zawody odbyły się 9 czerwca.

5.      10 czerwca w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Joanną Jodełką. Organizatorem wydarzenia była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie.

6.      Już po raz trzeci w Lubartowie odbyła się akcja pn "Jak nie czytam, jak czytam", mająca na celu promowanie czytelnictwa. Tegoroczna edycja odbyła się 7 czerwca.

7.      W miniony piątek, 7 czerwca odbył się Piknik rodzinny zorganizowany przez szkołę językową Helen Doron. Tym wydarzeniem, na wesoło podopieczni szkoły zakończyli mijający rok szkolny.

8.      Uczniowie z ZS nr 2 w Lubartowie nie pozwalają by w ich szkole było nudno. Wraz z początkiem czerwca udali się na lekcję historii bez nudy – czyli wycieczkę do Poznania, Berlina i Poczdamu.

9.      Oficer Prasowy PSP w Lubartowie informuje, że w od 3 do dnia 9.06 na terenie powiatu lubartowskiego powstało 20 zdarzeń, w tym 7 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe

10.  13 czerwca w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Firleju po raz  IX odbył się PRZEGLĄD TEATRALNY NAD JEZIOREM FIRLEJ. Imprezie towarzyszyła licytacja, z której zebrane środki zostaną przekazane na sprzęt rehabilitacyjny do ośrodka.

11.  Aktywizacja osób starszych i wspólne spędzanie czasu. Dla członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Lubartowa to bardzo istotne wartości. Dlatego w dniach od 20 do 28 września organizują wyjazd do Chorwacji. Zostały ostatnie miejsca.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.