Informacje - edycja 453, 31.05.2019

31/05/2019

  1. Nie jest dopuszczalne rozstrzyganie w trybie nadzwyczajnym spraw, które mogą być załatwione w ramach sesji zwyczajnej – takie stanowisko przyjmują organy nadzoru. Dlaczego przytaczamy wykładnię ekspertów, ponieważ nie po raz pierwszy w Związku Komunalnym dochodzi do działań – tym razem nowego przewodniczącego Zgromadzenia Antoniego Kamińskiego. Następca Wojciecha Osieckiego zwołał nadzwyczajne posiedzenie Zgromadzenia proponując w porządku obrad sprawy, które mogą być załatwione w trybie normalnego, a nie nadzwyczajnego posiedzenia.
  2. Takiego koncertu Lubartów jeszcze nie widział. W najbliższą niedzielę, na dziedzińcu Pałacu Sanguszków wystąpią Sławomir, Roksana Węgiel, Ewelina Lisowska. Cleo, Feel, Michał Szpak, Zosia Nowakowska oraz zespół 4Dreamers. Koncert odbędzie się z okazji Dnia Dziecka, a będzie transmitowany przez telewizję Polsat.
  3. 28 maja w Sali Widowiskowej SM jubileusz 40lecia obchodziło Przedszkole Miejskie nr 4 w Lubartowie. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele placówek oświatowych z miasta, przedstawiciele władz miasta oraz zaproszeni goście z rodzicami przedszkolaków na czele.
  4. 50 lat pożycia małżeńskiego, z tej okazji 25 maja w Urzędzie Miasta Lubartów spotkało się 8 par. W czasie uroczystości odbyło się doniosłe wręczenie medali od Prezydenta RP.
  5. W niedzielę 26 maja zawodnicy Młodzieżowego Klubu Sportowego "Lubartów" uczestniczyli w Mistrzostwach Lubelszczyzny MMA - ALMMA - BullTerrorChallenge. Lubartowianie stali na podium 11 razy.
  6. 29 maja w hali ZS nr 2 w Lubartowie aktor Teatru Trupa Kamil Żebrowski po raz kolejny wystąpił z monodramem pn „Kochany Panie Ludwiku” w reżyserii Jolanty Tomasiewicz. Monodram został nagrodzony na ogólnopolskich festiwalach.
  7. O tym, że dużo się dzieje w II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie wiadomo nie od dziś. Maj to również miesiąc wielu sukcesów dla uczniów tej szkoły, szczegóły w poniższym materiale.
  8. Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie informuje, że od 20 do 26 maja na terenie powiatu lubartowskiego powstało 71 zdarzeń, w tym 3 pożary i 68 zagrożeń miejscowych.
  9. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że czerwiec nie jest dobrym miesiącem na złożenie wniosku o emeryturę. Wystarczy zaczekać do lipca, by świadczenie było wyższe. Wszystko przez ustawowe zasady waloryzacji składek emerytalnych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.