Informacje - edycja 452, 24.05.2019

24/05/2019

 1. Po przeprowadzonej kontroli, czyli pełnej lustracji za ostatnie trzy lata możemy wstawić tej spółdzielni ocenę bardziej niż pozytywną – to słowa Jarosława Sirko, który razem z drugim lustratorem przeprowadzili kontrolę działań naszej spółdzielni za ostatnie trzy lata. Protokół z kontroli powinni przeczytać szczególnie te osoby, które rozpowszechniały nieprawdziwe informacje o działalności Zarządu – to dla odmiany słowa prezesa Jacka Tomasiaka, który nie kryje zadowolenia z efektów kilkumiesięcznej kontroli. Lustratorzy nie mieli uwag do działalności spółdzielni.
 2. Nie dość, że prezes Jacek Tomasiak z Zarządem pozyskują miliony z funduszy strukturalnych, to dzięki ich działaniom w zeszłym roku umorzone zostały spółdzielni długi z tzw. funduszu mieszkaniowego. Kwota, o której mowa to ponad 3 mln. zł. a sam Zarząd spłacił kolejny 1 mln. zł z kredytów termomodernizacyjnych. Dzięki umiejętnemu zarządzaniu naszym majątkiem do spłaty zostały tylko kredyty termomodernizacyjne, w kasie jest ponad 7 mln zł na funduszu remontowym, a wynik naszej spółdzielni to prawie 1 mln zł brutto.
 3. Podobno Eko-stadion przy Batalionów Chłopskich miał nigdy nie stanąć, bo nie można tam było uzyskać pozwolenia na budowę, bo był on niedoszacowany, bo zawsze znajdował się jakiś problem. Tymczasem zmienił się burmistrz i nie dość, że jest już zgoda na budowę, to 14 maja burmistrz Krzysztof Paśnik otworzył oferty na budowę tego, co było niedoszacowane i okazało się, że najtańsza oferta to 533 820 zł, podczas kiedy kosztorys opiewał na 700 tys. zł.
 4. Tylko do 28 maja jest czas na to aby odebrać bilet dla swojego dziecka, na imprezę, na którą najmłodsi czekają cały rok, czyli Spółdzielczy Dzień Dziecka. Co prawda zainteresowanie jest ogromne, ale Zarząd Spółdzielni jeszcze kilka wejściówek do rozdania posiada.
 5. Tegoroczna wiosna pogodą nas nie rozpieszcza, a bywa nawet bardzo niebezpiecznie. W poniedziałek 20 maja przez nasz powiat przeszła wichura, która zebrała żniwo ogromnych zniszczeń.
 6. Swoje urodziny, już piąte, w tym roku obchodzi Wolontariat Schroniska dla Psów w Nowodworze. Z tej okazji 1 czerwca odbędzie się impreza pełna atrakcji. Ognisko z kiełbaskami, pokazy psich sztuczek, czy konkursy to tylko część atrakcji.
 7. 18 maja miłośnicy gry w szachy zmagali się podczas XVIII Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów. Uczestnicy walczyli niemal cały dzień, a przejechali nawet 120km aby wziąć udział w  tym turnieju.
 8. Na co dzień mieszka w Belgii, tam komponuje, pisze teksty piosenek, pracuje dla Komisji Europejskiej, uczy języka angielskiego, prowadzi własną audycję radiową, a pochodzi z Lubartowa. I właśnie tu przyjechała aby nagrać teledysk do swojego najnowszego utworu. JoBee, czyli Joanna Pszczoła.
 9. Dla wszystkich, którzy kochają sport, góry i morze  POWIATOWE ZRZESZENIE LUDOWE ZESPOŁY SPORTOWE W LUBARTOWIE już po raz kolejny organizuje kolonie.
 10. W Lubartowie będzie IKEA. Nie, to nie żart. Już 3 czerwca w centrum miasta, na placu Piłsudskiego w ramach akcji Przystanek Kuchnia stanie specjalnie zaaranżowany niebieski kontener pełen kuchennych inspiracji.
 11. 19 maja tuż przed godziną 23 w Mejznerzynie w gm. Michów doszlo do wypadku z udziałem motocyklisty. Młody mężczyzna trafił do szpitala.
 12. Z prognoz wynika, że systematycznie będzie rosła w Polsce liczba osób w wieku 100 lat i więcej. Szacuje się, że w 2080 roku przekroczy 124 tysiące. O szczegółach Małgorzata Korba.
 13. Do 2 lat pozbawienia wolności grozi kierującemu, który 20 maja w Kierzkówce w stanie nietrzeźwości wjechał w drzewo. Jeden z uczestników zdarzenia został przetransportowany do szpitala. O tym, że sport to zdrowie doskonale wiedzą rowerzyści z MKTR Relaks, którzy majówkę spędzili aktywnie. 12 maja odbył się Rajd do doliny Ciemięgi, zaś 19 już IX Rowerowa Majówka.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.