Informacje - edycja 451, 17.05.2019

17/05/2019

  1. Najpierw wybrali Jerzego Zwolińskiego na członka Zarządu Związku Komunalnego a podczas ostatniego posiedzenia Zgromadzenia, zwołanego na wniosek stronników Zwolińskiego doszło do odwołania burmistrza Krzysztofa Paśnika z funkcji przewodniczącego Zarządu Związku, radnego Wojciecha Osieckiego z funkcji przewodniczącego Zgromadzenia Związku i przewodniczącego rady Miasta Lubartów Jacka Tomasiaka z komisji rewizyjnej, gdzie ten ostatni był przewodniczącym. Mieszkańcy okolicznych wsi odwołali całą trójkę chwilę po tym, jak burmistrz Krzysztof Paśnik zażądał udostępnienia mu nagrania z posiedzenia zarządu, posiedzenia podczas którego, jak podejrzewają odwołani przedstawiciele Lubartowa padły słowa, których wstydzą się pozostali członkowie Zarządu.
  2. Na osiedlach stoją już nowe wiaty śmietnikowe. W najbliższych dniach zostaną one wyposażone w monitoring oraz elektromagnetyczne zamki, które będą otwierane za pomocą pilotów posiadających wbudowane kody. Jako pierwsi pokazujemy jak już niedługo będziemy wyrzucać śmieci.
  3. Bilety na spółdzielczy dzień dziecka rozchodzą się jak świeże bułeczki. Dla rodziców, którzy jeszcze nie odebrali wejściówek przypominamy, że zostało coraz mniej czasu.
  4. Już w najbliższą sobotę 18 maja o godzinie 10:00 już po raz osiemnasty wystartuje Turniej Szachowy O Puchar Burmistrza Miasta Lubartów. Wydarzenie odbędzie się w LOKu.
  5. Uroczyste odsłonięcie pomnika upamiętniającego 27. Wołyńską Dywizję Piechoty Armii Krajowej w asyście honorowej wojska i orkiestry wojskowej, władze samorządowe oraz przedstawiciele Rządu, a także lokalna społeczność. A wszystko to podczas uroczystości, które odbyły się 11 maja w Firleju.
  6. 14 maja wnętrza Pałacu Sanguszków, a dokładniej Sali Rycerskiej gościły pielęgniarki, którym zostały nadane odznaki honorowe „Za zasługi dla ochrony zdrowia” wręczone w imieniu Ministra Zdrowia.
  7. Koło wędkarskie Firlej zaprasza do wzięcia udziału w zbliżających się zawodach gruntowych, które odbędą się 26 maja na GOSiR w Firleju. Szczegóły w poniższym materiale.
  8. 10 maja doszło do kolizji, która mogła być w skutkach tragiczna. Na skrzyżowaniu ul. Nowodworskiej z droga krajową 19 kierująca golfem wymusiła pierwszeństwo jadącemu od strony Lublina kierowcy BMW. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
  9. Do tragicznego w skutkach pożaru doszło 13 maja na ogródkach działkowych w Lubartowie. Po ugaszeniu pożaru odnaleziono zwłoki mężczyzny.
  10. Komenda Państwowej Straży Pożarnej podsumowuje, iż w okresie od 6 do 12 maja w naszym powiecie doszło do 23 zdarzeń, w tym 8 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmów fałszywych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.