Informacje - edycja 450, 10.05.2019

10/05/2019

1. To jedyna spółdzielnia mieszkaniowa w skali kraju, która przeprowadziła tak ogromny zakres rewitalizacji – to wypowiedź dr hab. Inż. Anny Ewy Ostańskiej. Przykład Lubartowa jako wzór do naśladowania prezentowany jest nie tylko w na konferencjach w Polsce, ale prezentowany jest także na międzynarodowych spotkaniach m.in. w Hamburgu, gdzie międzynarodowi eksperci podziwiali, to co już zrobiono na naszych osiedlach.

2. Podczas ostatniej sesji Radni przyjęli uchwałę, która na uchwalenie czekała aż 9 lat, a ostatni raz podjęta była 18 lat temu. Mowa o zmianach w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Lubartowa. To wyjątkowo ważna uchwała szczególnie dla terenów w naszym mieście, które bez tej uchwały nie mogłyby się rozwijać.

3. W Lubartowie jest bezpieczniej – to najważniejszy z wniosków jaki płynie ze sprawozdania Komendanta Powiatowego Policji w Lubartowie. Radni podczas ostatniej sesji wysłuchali informacji o tym czy jako mieszkańcy Lubartowa możemy czuć się bezpiecznie w naszym mieście.

4. Wielkimi krokami zbliża się data, która jest bardzo ważna dla najmłodszych mieszkańców naszej Spółdzielni Mieszkaniowej. Dzieci już wiedzą, że kolejna informacja będzie o kolejnym dniu dziecka, jaki organizować będzie Spółdzielnia Mieszkaniowa. W tym roku dmuchańce, wata cukrowa, przejazd kucykiem, gry i zabawy ale także wiele innych atrakcji będą czekały na spółdzielcze dzieci 31 maja.

5. Tradycyjnie 3 maja Lubartów uczcił rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości odbyły się na placu przed UM.

6. Uczniowie ZS 2 w Lubartowie również postanowili uczcić tegoroczne Święto Konstytucji 3 Maja oraz 100 rocznicy odzyskania niepodległości. W Sali Rycerskiej starostwa Powiatowego zatańczyli sceniczny układ poloneza.

7. 6 maja tegoroczni maturzyści zasiedli do egzaminu dojrzałości. Pierwszego dnia zmagali się z językiem polskim, następnie z matematyką i językiem angielskim.

8. Do groźnie wyglądającej kolizji doszło 6 maja po południu w Ostrowie Lubelskim. Kierujący pojazdem marki Audi na skutek samoistnego wystrzału opony, stracił panowanie nad pojazdem i dachował.

9. Zakład Ubezpieczeń Społecznych podsumował wyniki kontroli zwolnień lekarskich z pierwszego kwartału 2019 roku w województwie lubelskim.

10. 1 maja Lubartowscy policjanci zatrzymali 26-latka, który kierując vw golfem śmiertelnie potrącił rowerzystę, a potem nie udzielając poszkodowanemu pomocy uciekł z miejsca wypadku. Teraz mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności

11. KP PSP w Lubartowie informuje, że w od 29 kwietnia do 05 maja na terenie powiatu lubartowskiego powstało 13 zdarzeń, w tym 4 pożary, 8 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.